Zaloguj się

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody "Sustainable Truck of the Year 2017"

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii DYSTRYBUCJA. Model Stralis NP TCO2 Champion znalazł się także wśród finalistów w kategorii CIĄGNIK.

   Do nagród, które rozdano po raz pierwszy w 2017 r. w podziale na trzy kategorie („Ciągnik” dla ciągników drogowych, „Dystrybucja” dla pojazdów dystrybucyjnych oraz „Van” dla furgonów), zgłoszono nowe produkty wytworzone przez kilku producentów w roku 2016, które są aktualnie produkowane i dostępne na zamówienie oraz stanowią krok naprzód pod względem zrównoważonego rozwoju. Magazyn "Vado e Torno", organizator tej inicjatywy, oświadczył, że poszczególne nagrody przyznano: - […] na podstawie koncepcji zrównoważonego rozwoju i wydajności, oznaczających nie tylko ograniczenie zanieczyszczeń ze spalin, ale także możliwość obniżenia ryzyka zarówno dla kierowcy, jak i użytkowników dróg, bardziej relaksującą jazdę, ograniczenie wpływu transportu na ludność oraz rozpoczęcie cyklu wytwarzania, w którym zrównoważony rozwój odgrywa kluczową rolę od początku do końca, umożliwiając recykling części pod koniec cyklu życia.

   Maurizio Cervetto, redaktor naczelny „Vado e Torno” wręczył nagrody Pierre'owi Lahutte, prezesowi Marki IVECO, podczas targów transportu i logistyki Transpotec 2017, które odbyły się w Weronie w dniach 22-25 lutego.

- Jesteśmy bardzo dumni ze zdobycia dwóch nagród podczas inauguracyjnej imprezy „Sustainable Truck of the Year 2017” dzięki naszym nowym modelom Daily Electric i Eurocargo CNG. Zrównoważony rozwój jest w IVECO częścią rzeczywistości. Wykorzystujemy w tym celu znakomitą technologię. Jesteśmy obecnie jedynym producentem, który oferuje pełną gamę pojazdów napędzanych gazem ziemnym, od lekkich po ciężkie, a także autobusy. Jesteśmy także mistrzami w zakresie zrównoważonego rozwoju jako marka Grupy CNH Industrial, która szósty rok z rzędu została liderem branży według europejskiego i światowego indeksu Dow Jones Sustainability (DJSI). Nasza strategia dotycząca produktów jest oparta na jednym z naszych kluczowych celów: zapewnianiu naszym klientom pojazdów, które pomogą im w osiągnięciu bardziej zrównoważonego rozwoju. Trzy pojazdy marki IVECO dotarły do finału - po jednym w każdej kategorii. Udało nam się zdobyć aż dwie spośród trzech nagród dzięki wielokrotnie wyróżnionym modelom Daily Electric i Eurocargo CNG. Jesteśmy jeszcze bardziej dumni z tego, że otrzymaliśmy te nagrody w tym mieście - Weronie - niedaleko naszych zakładów w Suzzarze i Brescii, w których powstały, odpowiednio, modele Daily i Eurocargo - powiedział Pierre Lahutte.

Ostatnio zmieniany w środa, 29 marzec 2017 11:26
Zaloguj się by skomentować