Zaloguj się

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety opracowanego przez Volvo Trucks nowego, zintegrowanego systemu informacji i rozrywki.

   Dzięki scaleniu pokładowych systemów: audio, nawigacyjnego i zarządzania flotą, Volvo Trucks opracowało łatwy w obsłudze, w pełni zintegrowany system, który może być kontrolowany za pośrednictwem wyświetlacza dotykowego, przycisków na kole kierownicy lub głosowo.

- Nowy system umożliwia kierowcy daleko idącą personalizację własnego miejsca pracy - mówi Anders Edenholm, główny menedżer projektu, Volvo Trucks. - Na przykład, pozwala na słuchanie ulubionej lokalnej stacji radiowej, bez względu na aktualną lokalizację pojazdu, czy też jednoczesne łączenie z zestawem głośnomówiącym telefonu prywatnego i służbowego. W rezultacie, system zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. Uprzyjemnia długie dni spędzane w drodze.

   Nowy system ułatwia i usprawnia także obsługę zleceń transportowych. Pokładowy system nawigacyjny udostępnia kilka sposobów wprowadzania danych: poprzez wprowadzenie adresu, wprowadzenie współrzędnych bądź dotknięcie punktu na wyświetlanej mapie. Kierowcy mogą również korzystać ze wszystkich funkcji Dynafleet OnBoard, takich jak: Monitorowanie Czasu Pracy Kierowcy, Instruktaż Kierowcy czy Komunikacja Tekstowa. Dzięki temu mają dostęp do aktualnych informacji, na podstawie których są w stanie na bieżąco podejmować właściwe decyzje i panować nad sytuacją. Mogą łatwo monitorować własny styl jazdy i zużycie paliwa oraz identyfikować obszary, w których możliwa jest poprawa wyników.

- W nowym systemie informacji i rozrywki znacząco ułatwiliśmy kierowcom odnajdywanie drogi i realizację zadań transportowych - podkreśla Anders Edenholm. - Ponieważ Dynafleet OnBoard integruje usługi i nawigację, kierowca może wprowadzać do systemu współrzędne miejsc docelowych przesyłane w wiadomościach tekstowych. Im dłużej dłonie spoczywają na kole kierowcy, a wzrok pozostaje skupiony na drodze, tym większe bezpieczeństwo i wydajność pracy kierowcy.

   Jedną z cech nowego systemu jest obsługa mediów strumieniowych, takich jak: Spotify, Deezer i TuneIn, a także cyfrowe radio DAB i DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Na kole kierownicy znajduje się przycisk aktywujący funkcję sterowania głosowego. Nowy, zintegrowany system informacji i rozrywki jest dostępny w nowym Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX.

   Cechy nowego systemu informacji i rozrywki:
• Wyświetlacz dotykowy o przekątnej 7''
• Sterowanie głosowe
• Dynafleet OnBoard (opracowany przez Volvo Trucks system zarządzania flotą)
• System nawigacyjny TomTom, dostosowany do specyfiki samochodów ciężarowych, z funkcją informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym: TomTom Traffic
• System Bluetooth z możliwością połączenia dwóch telefonów komórkowych jednocześnie
• Dostęp do usług mediów strumieniowych, takich jak Spotify, Deezer i TuneIn
• Radio cyfrowe DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting)
• Złącza USB

Ostatnio zmieniany w czwartek, 30 marzec 2017 13:13
Zaloguj się by skomentować