Zaloguj się

PEKAES zwiększa częstotliwość połączeń drobnicowych z Francją, Szwajcarią i Holandią

Operator logistyczny PEKAES poinformował o zmianach w harmonogramie międzynarodowych linii drobnicowych. Z końcem marca br. firma zwiększyła częstotliwość wyjazdów do Francji oraz wprowadziła dodatkowe połączenia importowe ze Szwajcarią i Holandią.

   Wysoka dynamika rozwoju międzynarodowego transportu drobnicowego wymaga od operatorów logistycznych stałego dostosowywania oferty do szybko zmieniających się  warunków na rynku, a tym samym zapewnienia większej dostępności połączeń pomiędzy krajami o najszybszej dynamice eksportu i importu towarów.
   PEKAES poprzez zwiększenie częstotliwości kursów na najbardziej popularnych kierunkach skrócił znacznie czas dostawy przesyłek i usprawnił procesy związane z przepływem towarów.
Do tej pory linie do Francji realizowane były dwa razy w tygodniu, a doręczenie przesyłek zajmowało 5-6 dni roboczych. Dzięki uruchomieniu codziennych kursów eksportowych czas dostawy przesyłek skrócono o ponad połowę do 2-3 dni. Podobnie jest w przypadku kursów eksportowych do Szwajcarii i Holandii.

- W ostatnich latach doskonale rozwinęliśmy krajową sieć drobnicową, teraz przyszedł czas na dynamiczny rozwój połączeń międzynarodowych. Naszym celem jest obecność wszędzie tam, gdzie potrzebuje tego klient. Dlatego też z konsekwencją rozwijamy i wzmacniamy naszą pozycję w Europie - mówi Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES SA.

   Grupa PEKAES regularnie zwiększa częstotliwość połączeń sieci drobnicowej w Europie. W ostatnim czasie, oprócz kolejnych codziennych połączeń z i do Niemiec, firma uruchomiła także codzienne połączenia drobnicowe z Czechami i Słowacją oraz bezpośrednie połączenie do Rumunii. W ramach międzynarodowych przesyłek drobnicowych PEKAES przewozi towary w Europie we współpracy z 16 partnerami w 32 krajach.

Ostatnio zmieniany w piątek, 31 marzec 2017 13:34
Zaloguj się by skomentować