Zaloguj się

DPD Polska kolejnym klientem ArchiDoc z rynku KEP

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

ArchiDoc z Grupy OEX wdrożył kompleksowe rozwiązanie usprawniające przepływ dokumentów w firmie kurierskiej DPD Polska. Usługa została dostosowana do specyfiki procesów realizowanych przez podmioty z branży transportu i logistyki.   

   W ramach współpracy z DPD Polska ArchiDoc obsługuje m.in. listy przewozowe, umowy z klientami i protokoły szkodowe klienta. Usługa obejmuje digitalizację i udostępnianie dokumentacji, e-archiwum i archiwizację papierową. W projekcie jest wykorzystywana autorska technologia INDO, udostępniana klientowi w modelu SaaS (software as a service).

- Systematycznie optymalizujemy wewnętrzne procesy, aby zapewnić nadawcom i odbiorcom jak najwyższy standard obsługi. Szybki dostęp do elektronicznych wersji dokumentów pozwala nam sprawnie realizować zadania związane z doręczaniem przesyłek i dążyć do najwyższej jakości obsługi - powiedziała Monika Kowalska, członek zarządu nadzorujący pion jakości, administracji i bezpieczeństwa w DPD Polska.

   Rozwiązanie wdrożone w DPD Polska zostało dopasowane do specyfiki działania firm kurierskich i kategorii przetwarzanych przez nie dokumentów. Dostęp do zdigitalizowanej dokumentacji jest realizowany z poziomu platformy online. Przy wykorzystaniu aplikacji klient ma możliwość zamawiania także papierowych oryginałów dokumentów, które są dostarczane uprawnionym pracownikom DPD Polska w ciągu 24 godzin.

- Rozwój branży KEP napędza przede wszystkim dynamicznie rosnący e-commerce. Większa liczba przesyłek oznacza więcej dokumentów, ale także procesów związanych z obsługą klienta. Nasze usługi pomagają usprawnić codzienną pracę takich podmiotów - powiedział Konrad Rochalski, prezes zarządu ArchiDoc SA.

   Według raportu PwC  rynek KEP w Polsce jest warty ponad 5 mld złotych, a liczba paczek wysyłanych rocznie do 2018 roku przekroczy 440 mln rocznie.

- Firmy kurierskie coraz częściej wdrażają rozwiązania automatyzujące procesy biznesowe. To pozwala im skuteczniej konkurować na szybko rosnącym rynku - dodaje Konrad Rochalski.

   ArchiDoc oferuje firmom kurierskim także kompleksową obsługę procesów biznesowych związanych m.in. z obsługą reklamacji. Realizacja takich projektów odbywa się z wykorzystaniem elektronicznego obiegu dokumentów (workflow). Do grona klientów ArchiDoc należy także jeden z największych operatorów logistycznych w Polsce, działający na rynku KEP.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 10 kwiecień 2017 09:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe