Zaloguj się

DHL w gronie "Najbardziej pożądanych pracodawców w 2016 roku" w opinii specjalistów i menadżerów

Od lewej Joanna Augustynowicz, DHL Express oraz Tina Sobocińska DHL Parcel. Od lewej Joanna Augustynowicz, DHL Express oraz Tina Sobocińska DHL Parcel.

W badaniu przeprowadzonym przez firmę Antal, DHL zajął 2. miejsce w rankingu najbardziej pożądanych pracodawców w kategorii "Transport, spedycja i logistyka". Miejsce w ścisłej czołówce pracodawców jest zasługą całej organizacji w Polsce i dotyczy wszystkich dywizji działających w kraju pod marką DHL.

   Marka DHL od lat cieszy się popularnością wśród specjalistów i menadżerów, którzy co roku wskazują na nią w badaniu firmy Antal najbardziej pożądanych pracodawców. Wyróżnione marki należą do top of minds, czyli firm, które przychodzą Polakom na myśl spontanicznie, bez dodatkowych sugestii. W najnowszym badaniu, o przyznaniu tytułów zadecydowały głosy 3303 specjalistów i menedżerów z całego kraju reprezentujących różne branże.
   Przeprowadzone badanie potwierdza konieczność nieustannej dbałości o rynkowy wizerunek. Ankietowani wskazywali silne strony ocenianych marek. Trzy najistotniejsze to wielkość i prestiż firmy, styl zarządzania i kultura organizacyjna oraz innowacyjność. Wyróżnienie podczas uroczystej Gali 25 kwietnia br. w imieniu organizacji DHL odebrały przedstawicielki działów HR - Joanna Augustynowicz, dyrektor ds. personalnych w DHL Express oraz Tina Sobocińska, dyrektor ds. HR i Komunikacji w DHL Parcel.

- Jesteśmy dumni i zaszczyceni faktem, że już po raz czwarty specjaliści i menedżerowie wskazali naszą organizację jako najbardziej pożądanego pracodawcę. Od wielu lat koncentrując się na ludziach, ich rozwoju i atmosferze w miejscu pracy, tworzymy wyjątkową kulturę organizacyjną, dbając o wizerunek marki przyjaznej pracownikom. To kolejne potwierdzenie, obok tytułu Top Employer, że jako pracodawca tworzymy atrakcyjne miejsce pracy - powiedziała Joanna Augustynowicz.

   - Jako Grupa Deutsche Post DHL reprezentujemy różne dywizje, ale wszystkim nam przyświeca jeden cel: tworzenie kultury organizacyjnej opartej na ludziach i wartościach, z nastawieniem na rozwój biznesu i naszych pracowników, a także pracę zespołową. Atmosfera w firmie powoduje, że od lat nasi pracownicy mówią - zamiast "Idę do pracy" - "Idę do DHL", a partnerzy biznesowi postrzegają nas jako "markę premium". Niezależnie od tego ciągle się doskonalimy, inwestujemy w ofertę dla klientów i innowacyjne technologie. W DHL pracują osoby bardzo doświadczone i zaangażowane, ale też z dużą otwartością przyjmujemy nowe talenty. Cieszymy się z każdej nagrody i każdego wyróżnienia - to potwierdza, że realizujemy właściwą strategię - tak wysoką pozycję DHL w rankingu skomentowała Tina Sobocińska.

   Wysoka pozycja w badaniu "Najbardziej pożądanych pracodawców 2016", to ogromny sukces całej organizacji DHL, reprezentowanej w Polsce przez 5 dywizji - DHL Express, DHL Parcel, DHL Fracht, DHL Global Forwarding oraz DHL Supply Chain. Badanie firmy Antal "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów" przeprowadzane jest anonimowo co roku. Prezentuje ono preferencje polskich specjalistów i menedżerów odnośnie potencjalnego miejsca zatrudnienia. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI oraz CATI w okresie od listopada 2016 do stycznia 2017 r.

Ostatnio zmieniany w środa, 17 maj 2017 09:30
Zaloguj się by skomentować