Zaloguj się

DTW Logistics zwiększa powierzchnie magazynowe i rozwija usługi fulfillment

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej zwiększył powierzchnię swojego magazynu znajdującego się w Kopytowie k. Błonia. Obiekt zyskał dodatkowe 3 tys. m kw., a jego powierzchnia wynosi obecnie ponad 14 tys. m kw. W związku ze wzrostem wolumenu oraz pozyskaniem nowych klientów, operator zapowiada dalszy rozwój zarówno błońskiego magazynu, jak i drugiego obiektu znajdującego się w Będzinie na Śląsku.

   Magazyn w Kopytowie k. Błonia jest pierwszym z dwóch centrów logistycznych, w których DTW Logistics świadczy usługi logistyczne typu fulfillment. Drugi obiekt znajduje się w Będzinie na Śląsku i został uruchomiony w czerwcu ubiegłego roku. W chwili obecnej operator dysponuje w Kopytowie k. Błonia ponad 14 tys. m kw. powierzchni magazynowej oraz 3,5 tys. m kw. w Będzinie. W swoich centrach logistycznych, DTW Logistics świadczy usługi logistyki kontraktowej głównie dla klientów z branży e-commerce. Obsługuje szeroką gamę towarów, począwszy od niewielkich zabawek, poprzez produkty dla branży fashion, elementy oświetlenia, elektronikę, aż po meble o niestandardowych wymiarach. DTW Logistics zapewnia zarówno fulfillment service, jak i krótko oraz długoterminowe składowanie towarów spaletyzowanych oraz niestandardowych. Operator świadczy też usługi transportu krajowego i międzynarodowego. Z obydwu magazynów wyjeżdżają regularnie linie drobnicowe do krajów Europy Zachodniej, a także na Wschód Europy.
   Zwiększenie powierzchni magazynu w Kopytowie oraz dynamiczny rozwój usług fulfillment związane są zarówno z pozyskaniem nowych klientów w e-commerce, jak i ze zwiększeniem wolumenu obsługiwanych przesyłek. W gronie aktualnych klientów DTW Logistics są głównie małe i średnie przedsiębiorstwa, które rozwijają swoją działalność, stale zwiększając liczbę operacji i przesyłek. Operator tworzy dla nich indywidualne rozwiązania logistyczne, pomagając im w rozwoju biznesu. Przykładem może być internetowy sklep z meblami ogrodowymi, z którym operator rozpoczął współpracę w 2015 roku obsługując 20 palet miesięcznie. Dziś DTW Logistics obsługuje 2000 palet miesięcznie dla tej firmy.

- Małe i średnie przedsiębiorstwa nie zawsze są dogodnymi klientami dla dużych korporacji. DTW Logistics specjalizuje się w obsłudze właśnie takich firm. Dzięki szerokiemu wachlarzowi usług logistycznych stwarzamy możliwości do rozwoju biznesu i otwarciu się na nowe rynki zbytu. Naszymi klientami są w dużej mierze firmy z sektora e-commerce. Świadczymy dla nich usługi fulfillment, począwszy od kompletacji, poprzez pakowanie, wysyłkę towarów, aż po obsługę kanału B2B i B2C. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań IT, w tym m.in. platformy integrującej nasz system z systemami klienta, gwarantujemy szybki przepływ informacji o procesach i czasie dostawy towarów. I co najważniejsze - każdemu klientowi zapewniamy indywidualną obsługę - podsumowuje Damian Dobkowski, prezes zarządu DTW Logistics.

   Infrastruktura magazynu w Kopytowie jest dostosowana do wymogów obsługi różnorodnych grup towarowych. Magazyn został wyposażony w regały paletowe i półkowe, nowoczesne stanowiska do pakowania towarów, a w usprawnieniu procesów logistycznych pomaga najnowszy WMS (HIT Magazyn). Dodatkowo na terenie całego obiektu wdrożono proekologiczne rozwiązania pozwalające również na optymalizację kosztów: zastosowano oświetlenie typu LED, zamontowano zbiorniki retencyjne, które po oczyszczeniu pozwalają na wykorzystanie wody deszczowej. Zwiększono także bezpieczeństwo obiektu poprzez zainstalowanie kamer wysokiej rozdzielczości oraz czujników przeciwpożarowych.
   DTW Logistics zapowiada dalszy rozwój. Wraz z podpisaniem umowy o powiększenie magazynu w Kopytowie, operator rozpoczął rozmowy także na temat zwiększenia powierzchni śląskiego magazynu w Będzinie. Rozwój tego drugiego centrum logistycznego związany jest z 35% wzrostem sprzedaży i operacji, jaki DTW Logistics osiągnęło tam w pierwszym kwartale tego roku dzięki wdrożeniu trzech nowych klientów. Aktualnie w tych dwóch lokalizacjach rozwijane są nowe projekty logistyczne, co wiąże się również ze wzrostem zatrudnienia. DTW Logistics prowadzi obecnie rekrutację pracowników zarówno do obsługi magazynowej jak i działu spedycji.

Ostatnio zmieniany w środa, 17 maj 2017 10:01
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe