Zaloguj się

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji koncernu działającej pod marką star, w miejscowości Mülheim. To kolejny etap realizacji strategii segmentu Detalu PKN ORLEN, uwzględniającej globalne megatrendy i zmierzającej do zapewnienia klientom jak najszerszej oferty. Partnerem projektu jest Air Liquide, światowy lider w dziedzinie paliw gazowych, technologii i usług dla przemysłu.

    Wejście PKN ORLEN w nowy obszar biznesowy oprócz korzyści dla klientów, ma przynieść cenne doświadczenie na przyszłość, które pomoże w rozwoju sprzedaży paliw alternatywnych na stacjach w Polsce. Z uwagi na bogate doświadczenie i rozbudowaną infrastrukturę, spółka zdecydowała o przeprowadzeniu programu pilotażowego tankowania wodorem na rynku niemieckim.
 
- Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamicznych zmian zachodzących na rynku paliw oraz w całym naszym otoczeniu. Co oczywiste niosą one ze sobą wiele wyzwań, ale również szans, które chcemy wykorzystywać. Wprowadzanie programów pilotażowych dla różnych technologii pozwala nam zdobywać niezbędne doświadczenie w obszarze infrastruktury, logistyki ale także modelu sprzedażowego czy obsługi klienta. Dzięki temu zyskujemy gotowość do szybkiego reagowania i wychodzenia naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom klientów - powiedział  Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży w PKN ORLEN
 
  Według ekspertów zaletą technologii wodorowej jest przede wszystkim przyjazność względem środowiska, stosunkowo duży zasięg pojazdów napędzanych wodorem - do około 500 km na jednym zbiorniku - oraz krótki czas tankowania.
  Jeżeli chodzi o rynek paliw alternatywnych, PKN ORLEN z powodzeniem testuje również rozwiązania z zakresu elektromobilności. W ramach współpracy z firmą Tesla na stacjach Grupy ORLEN funkcjonują punkty ładowania elektrycznego samochodów tego producenta: w Polsce na stacji ORLEN w Kostomłotach oraz w Katowicach, przy ul. Murckowskiej i w  Niemczech, w miejscowościach Grimmen w Meklemburgii - Pomorze Przednie i Uckerfelde w Brandenburgii.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 maj 2017 14:56
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe