Zaloguj się

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek umożliwi firmie UPS wsparcie przedsiębiorstw różnej wielkości, działających w południowej Polsce w dotarciu do klientów w pozostałych regionach Polski, w Europie i poza jej granicami.

- Polska jest dla UPS ważnym rynkiem. W pierwszym kwartale bieżącego roku osiągnęliśmy wzrost eksportu o ponad 20% - powiedział Pavel Adamovsky, dyrektor generalny UPS Polska. - Ta inwestycja jest dowodem na to, że z ogromnym zaangażowaniem wspieramy rozwój działalności naszych klientów i ułatwiamy im dotarcie na rynki międzynarodowe.
   
   Nowe centrum o całkowitej powierzchni 11000 m kw. wyposażone jest w nowoczesny system taśm transportowych, które umożliwiają sort nawet 6000 paczek na godzinę. Wewnątrz obiektu znajdują się miejsca parkingowe dla 170 samochodów kurierskich. W nowym centrum zatrudnionych będzie ponad 110 osób włączając w to pracowników call center. Inwestycja w Mysłowicach zastąpi sortownię zlokalizowaną w Katowicach.
  Mysłowice zostały wybrane przez UPS ze względu na usytuowanie w pobliżu wielu centrów biznesowych obsługujących firmy na terenie całego kraju oraz lotniska w Katowicach, gdzie UPS zainwestował w zwiększenie pojemności lotniczego cargo. Od 3 kwietnia ruch powietrzny między Katowicami a lotniczym centrum logistycznym firmy UPS w Kolonii jest realizowany samolotem Boeing 737-300, obsługiwanym przez linie lotnicze ASL Airlines. Ma on o 25% większą pojemność niż wykorzystywane dotąd dwa samoloty turbośmigłowe ATR.

- UPS wdraża w Europie program inwestycyjny o wartości 2 miliardów dolarów - powiedział Daniel Carrera, prezes UPS na Europę Wschodnią. - Dostarczamy teraz szybciej przesyłki z Polski na terenie całej Europy i oferujemy wcześniejsze dostawy ekspresowe w Polsce.  

   W listopadzie 2016 roku, UPS ogłosiło rozszerzenie usług ekspresowych na 25 000 kodach pocztowych w całej Polsce, oferując wcześniejsze dostawy o określonym czasie. Wprowadzone w listopadzie usprawnienia poprawiły również czasy dostawy z Polski do 27 europejskich państw. Dzięki temu klienci korzystający z usługi UPS Standard™ mogą zaoszczędzić nawet dobę czasu tranzytu. Dodatkowo, we wrześniu 2015 r. firma UPS otworzyła wartą 20 milionów dolarów sortownię przesyłek w Strykowie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 maj 2017 15:00
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe