Zaloguj się

Toll4Europe dopracowuje szczegóły komercjalizacji systemu EETS

Trwają zaawansowane prace nad technicznymi aspektami wprowadzenia w całej Europie jednego urządzenia do rozliczania wszystkich opłat drogowych. Za komercjalizację usługi odpowiada podmiot Toll4Europe, łączący wysiłki DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG.

   W pierwszej kolejności wprowadzenie jednolitego urządzenia pokładowego nastąpi w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji oraz Austrii. Następnie system obejmie również Włochy, Portugalię, Hiszpanię oraz Węgry. EETS, czyli Europejska Usługa Poboru Opłaty Elektronicznej, zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Europy, ma być wdrożona na terenie krajów UE do końca 2017 r. Twórcy Toll4Europe prowadzą obecnie zaawansowane prace nad techniczną i narzędziową stroną EETS, czyli uruchomieniem jednego urządzenia pokładowego do naliczania wszystkich typów myta. Wprowadzenie urządzenia planowane jest na rok 2018.
   Dla firm przewozowych partnerem rozliczeniowym ujednoliconej usługi będzie m.in. DKV Euro Service. Klienci DKV, obok wymiany wielu urządzeń pokładowych na jedno, będą mieli dostęp do licznych usług w zakresie monitorowania i planowania opłat drogowych. Dodatkowo będą mogli korzystać z rabatów na olej napędowy w ramach sieci 60 tysięcy punktów akceptacji w 42 krajach Europy, podglądu bieżących cen paliwa na stacjach, usługi natychmiastowego zwrotu zagranicznego VAT, serwisowania i myjni pojazdów, a także systemu do zarządzania kosztami transportu e-Reporting DKV.  

- EETS to same korzyści dla użytkowników. Przede wszystkim każdy kierowca będzie mógł swobodnie podróżować przez całą Europę tylko z jednym urządzeniem w pojeździe, który automatycznie przeliczy wszystkie opłaty. To przyniesie nie tylko ogromną oszczędność czasu, ale też uprości formalności i fakturowanie - nie będzie już trzeba zbierać paragonów ze wszystkich mijanych punktów. Opłaty będą naliczane bez konieczności zatrzymania pojazdów w bramkach płatnych dróg, co skutecznie rozładuje korki - mówi Michał Bałakier, dyrektor zarządzający DKV Euro Service Polska.

   Skład eksperckiego zespołu Toll4Europe nie jest przypadkowy. Tworzą go najwięksi europejscy dostawcy narzędzi i usług do rozliczania opłat drogowych. Ich celem jest uproszczenie i ujednolicenie poboru opłat za przejazdy nie tylko płatnymi odcinkami dróg, ale też wybranymi tunelami i mostami w całej Europie. Jeden system opłat będzie obowiązywał na wszystkich najważniejszych szlakach komunikacyjnych - również tych w Polsce. Nowe urządzenie pokładowe naliczać będzie opłaty drogowe we wszystkich krajach tranzytowych. Następnie będzie można rozliczyć je w jednej walucie. Więcej informacji na: www.dkv-euroservice.com

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 czerwiec 2017 12:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe