Zaloguj się

Zbadaj autentyczność produktu i sprawdź jego skład

Kod kreskowy produktu przydaje się nie tylko sprzedawcy, ale może stanowić także cenne źródło informacji o produkcie, z których skorzysta kupujący. Aplikacja Mobit Skaner, rozwijana przez Fundację GS1 Polska, to mobilny czytnik kodów kreskowych, który dostarcza takich informacji jak: autentyczność produktu, dostępne promocje, ceny u innych sprzedawców, a nawet ostrzeżenie o niebezpieczeństwie!

Po uruchomieniu zainstalowanej aplikacji wystarczy zeskanować kod kreskowy umieszczony na produkcie lub na metce, aby otrzymać szereg przydatnych informacji. Ich zakres w znacznej mierze zależy od właściciela produktu, który może udostępnić nie tylko opis i zdjęcie, ale również notkę o składnikach czy występujących alergenach, film instruktażowy, przepisy, instrukcje obsługi itp.

Mobit Skaner, identyfikując produkt po numerze GTIN, oferuje dodatkowe informacje o produkcie pozyskiwane z Internetu. Użytkownik aplikacji może także otrzymać ostrzeżenie, jeżeli zeskanowany przez niego produkt uznany jest za niebezpieczny i wpisany do odpowiedniego rejestru. Jest to możliwe dzięki zintegrowaniu aplikacji z rejestrami prowadzonymi przez UOKIK, GIS oraz RAPEX. Aplikacja jest darmowa i kompatybilna z systemem Android.

Więcej na temat aplikacji Mobit Skaner można przeczytać na stronie Fundacji GS1 Polska.

Ostatnio zmieniany w piątek, 09 czerwiec 2017 14:15
Zaloguj się by skomentować