Zaloguj się

DHL Parcel rozszerza współpracę z WOPR

DHL Parcel drugi rok z rzędu wspiera ratowników WOPR. Tym razem firma objęła sponsoringiem nie tylko kąpieliska województwa pomorskiego, ale również wybrane lokalizacje w województwie zachodniopomorskim. Już teraz DHL Parcel zapowiada rozszerzenie współpracy w kolejnych latach, planując działania mające poprawić bezpieczeństwo w nadmorskich kurortach.

    Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy - setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek.

- Spędzając czas nad wodą przede wszystkim pamiętajmy o bezpieczeństwie. Realnie oceniajmy nasze umiejętności pływackie i zwracajmy uwagę na warunki pogodowe. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, gdzie w każdej chwili pomocy może udzielić nam jeden z obecnych ratowników. Pamiętajmy, że jeżeli jesteśmy świadkami wypadku w wodzie możemy także poinformować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112 lub 601 100 100, numer ratunkowy nad wodą - radzi Apoloniusz Kurylczyk, wiceprezes zachodniopomorskiego WOPR-u. - Ratownicy WOPR-u każdego roku dbają o spokojny wypoczynek turystów i tym bardziej cieszymy się, że ktoś chce wspierać nasze wysiłki. Mamy nadzieję, że tegoroczna akcja sponsorska DHL Parcel to dopiero początek długotrwałej współpracy. 

   DHL Parcel swoimi działaniami sponsorskimi objął 47 lokalizacji w województwie pomorskim (w tym kąpieliska nadmorskie, śródlądowe i pływalnie) oraz 56 lokalizacji w województwie zachodniopomorskim. Firma zasponsorowała ratownikom stroje niezbędne do pracy oraz podręczne akcesoria.

- DHL Parcel zdecydował się zostać naszym sponsorem już drugi rok z rzędu za co jesteśmy wdzięczni. Dzięki temu możemy lepiej pełnić swoje obowiązki i zapewnić wypoczywającym nad wodą odpowiedni poziom bezpieczeństwa - ocenia Marek Koperski, prezes WOPR Województwa Pomorskiego.

   Każdego dnia na morskich kąpieliskach pracują setki ratowników wodnych. To oni strzegą wczasowiczów podczas wypoczynku i są pierwszymi, którzy interweniują w razie niebezpieczeństwa. Wykonują ciężką i odpowiedzialną pracę, by zapewnić bezpieczeństwo osobom pływającym lub uprawiającym sporty wodne. Jak mówią sami ratownicy, opieka nad plażowiczami to nie jest zwykła praca, ale sposób na życie, przynoszący ogromną satysfakcję.

- Jako firma odpowiedzialna społecznie zawsze chętnie angażujemy się w akcje mające na celu popularyzację bezpiecznych zachowań. Dotychczas troszczyliśmy się przede wszystkim o bezpieczeństwo osób podróżujących, biorąc udział w inicjatywach. takich jak „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!”. Dodatkowo w tym roku zdecydowaliśmy na rozszerzenie naszych działań sponsorskich związanych z ratownikami WOPR. Mamy nadzieję, że taka forma wsparcia pomoże im w codziennej służbie i dbaniu o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą - deklaruje Magdalena Bugajło, menedżer ds. komunikacji i PR DHL Parcel.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 18 lipiec 2017 09:06
Zaloguj się by skomentować