Zaloguj się

Dachser dla producentów światłowodów

DACHSER, globalny operator logistyczny, umożliwia firmie OFS międzynarodowy rozwój i zapewnia efektywne wsparcie z zakresu logistyki na pięciu kontynentach. OFS jest renomowanym producentem światłowodów i należy do japońskiego koncernu Furukawa Electric Group.

    Kable światłowodowe stanowią filar nowoczesnych sieci komunikacyjnych. Bez nich bezprzewodowa telekomunikacja, telewizja jakości HD i szybkie surfowanie po Internecie byłyby niemożliwe. Zapotrzebowanie na światłowody jest więc ogromne. W związku z tym OFS stale otwiera nowe zakłady produkcyjne - często w krajach, gdzie logistyka jest prawdziwym wyzwaniem.
   Wszystko zaczęło się od realizacji przewozów lotniczych dla OFS ze Stanów Zjednoczonych do Europy w 2012 r. Krótko potem DACHSER przejął również transport morski z Szanghaju do głównej siedziby OFS w USA. Krok po kroku operator stopniowo zwiększał skalę przepływu towarów do produkcji światłowodów na światowe rynki. Po uruchomieniu nowego zakładu OFS, zlokalizowanego niedaleko Woroneża w Rosji, ruszyły cotygodniowe dostawy z całego świata do Monachium, gdzie materiały produkcyjne były zwożone w celu konsolidacji. Stamtąd transportem drogowym dostarczano je do fabryki w Rosji. DACHSER przewozi również od sześciu do ośmiu ładunków miesięcznie z Woroneża do Abidżanu w Wybrzeżu Kości Słoniowej i do Algierii. Co więcej, operator zajmie się także importem surowców produkcyjnych towarów z całego świata do nowej fabryki OFS w marokańskim Tangerze.

- Mamy bardzo złożony łańcuch dostaw, który obejmuje także zakłady produkcyjne ze skomplikowaną obsługą procesów logistycznych, takie jak nasze fabryki w Rosji i Maroku. Aby połączyć je z globalnym rynkiem korzystamy z ogólnoświatowej sieci DACHSER i jej dużej elastyczności. To daje nam perspektywy dalszego rozwoju - wyjaśnia Xavier Beguiristain, Global Logistic Manager w OFS.

   Beguiristain postrzega firmę DACHSER w kategoriach innowatora i partnera, ponieważ współpraca z nią umożliwia OFS optymalizację procesów logistycznych i możliwość dynamicznego wzrostu. Firmy współpracują równolegle na pięciu kontynentach: w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Afryce, Europie i Azji. Podczas tej współpracy przewieziono już miliony kilometrów kabli światłowodowych.

- Największe wrażenie robi to, że DACHSER oferuje tę samą wysoką jakość usług na całym świecie i zawsze podchodzi do klienta indywidualnie. Pracownicy DACHSER mają duże doświadczenie, a zespół, który tworzą jest doskonale zintegrowany - mówi Beguiristain.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 27 lipiec 2017 15:02
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe