Zaloguj się

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu odbiorcy nie będą wnosić reklamacji. Poprawny kod kreskowy to także wizytówka firmy i dobry argument dla handlowców w czasie negocjacji handlowych. Fundacja GS1 Polska zachęca do sprawdzenia poprawności kodów zamieszczanych na produktach jednostkowych, opakowaniach zbiorczych (hurtowych) i etykietach logistycznych.  

Sama weryfikacja jakości kodów kreskowych polega na obiektywnej ocenie dostarczonych próbek opakowań lub projektów graficznych za pomocą specjalistycznych urządzeń. Zwykły czytnik nie wystarczy by potwierdzić jakość kodu, stąd konieczność skorzystania z usług specjalistycznych. Oprócz szczegółowego raportu z weryfikacji każda z firm otrzyma także wskazówki, w jaki sposób usunąć ewentualne błędy w projektach. Więcej informacji o ofercie weryfikacji kodów kreskowych można przeczytać na stronie Fundacji GS1 Polska.

Jednocześnie warto rozważyć uczestnictwo w systemie GS1, bowiem na wszystkich członków organizacji czeka miła niespodzianka – weryfikacja jakości dwóch etykiet z kodem kreskowym w roku jest bezpłatna.

Ostatnio zmieniany w piątek, 28 lipiec 2017 13:58
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe