Zaloguj się

Pieczęć zaufania dla Ławicy od Lufthansy

Od 29 października 2017 roku jeszcze więcej Wielkopolski we Frankfurcie. W systemie sprzedaży Lufthansy pojawiło się nowe, codzienne połączenie na trasie FRA/POZ/FRA. To dodatkowe połączenie rusza z początkiem sezonu Zima 2017/2018.

   Pierwszy lot już 29 października 2017 roku. Tym samym pasażerowie z regionu będą mogli wybrać spośród trzech rejsów dziennie. Rejs realizowany będzie 7 razy w tygodniu według rozkładu: LH1380 20:40 FRA-POZ 21:55, LH1381 06:25 POZ-FRA 07:50.
   Rejsy realizowane będą z nocnym postojem samolotu w Poznaniu, a obsługiwane będą przez nowoczesne samoloty odrzutowe Embraer E190. Od tego momentu linia lotnicza Lufthansa oferować będzie do 6 rejsów dziennie wykonywanych z Poznania - 3 rejsy dziennie do Monachium i 3 rejsy dziennie do Frankfurtu, a nocny postój oznacza możliwość zaplanowania jednodniowych podróży biznesowych zarówno we Frankfurcie, Monachium jak i w niemal każdym miejscu w Europie. Po 3 rejsy dziennie do Monachium i Frankfurtu zapewniają optymalny rozkład lotów i maksymalne możliwości wykorzystania pełnej oferty przesiadkowej oferowanej przez linię lotniczą w swoich hubach w Monachium i Frankfurcie. Linia lotnicza Lufthansa obecna jest w Poznaniu już od 13 lat, a w ubiegłym roku przewiozła blisko 200 000 pasażerów.

- Decyzja linii lotniczej Lufthansa to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji. Wprowadzenie dodatkowej rotacji do Frankfurtu to potwierdzenie potencjału ekonomicznego miasta i regionu, a ten przekłada się wprost na możliwości i atrakcyjność Portu Lotniczego w Poznaniu, jako miejsca startów i lądowań dla lotów dalekich przesiadkowych i bliskich bezpośrednich, do jednego z największych hubów w Europie. Dzięki temu dodatkowemu połączeniu w jeszcze większym stopniu zbliżymy europejski biznes do potencjału Poznania. Ten komunikat potwierdza też to, iż na rok 2017 możemy patrzeć, jako na rekordowy pod względem liczby nowych kierunków z Poznania - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

- Bardzo cieszymy się, że nasz produkt cieszy się uznaniem wśród pasażerów latających z Poznania. Dodatkowy, codzienny rejs do Frankfurtu to odpowiedź na stale rosnącą liczbę osób podróżujących na pokładach Lufthansy. Dzięki temu przesiadki do miast docelowych na całym świecie będą jeszcze szybsze i bardziej komfortowe - powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 10 sierpień 2017 08:42
Zaloguj się by skomentować