Zaloguj się

DPD Polska wspiera Fundację Labrador

Firma kurierska DPD Polska nawiązała współpracę z Fundacją Labrador i przekazała darowiznę na zakup i dofinansowanie tresury psa - przewodnika dla osoby niewidomej. DPD Polska od kilku lat konsekwentnie wspiera osoby niewidome i niedowidzące, m.in. poprzez udział w projekcie „Zobaczyć morze”.

    Projekt został zrealizowany w ramach nowego podejścia DPD Polska do lokalnych projektów CSR, w których pracownicy z różnych miejsc w kraju zgłaszają inicjatywy i podejmują odpowiedzialność za ich wykonanie. Dzięki wsparciu DPD Polska Fundacja kupiła biszkoptowego labradora o imieniu „Heca”. Część środków zostanie wykorzystana także na wyżywienie i opiekę nad psem. Szczeniak aktualnie przechodzi pierwsze szkolenie pod kątem przyszłej pracy w charakterze przewodnika dla niewidomych i niedowidzących. Po ukończeniu 12 miesięcy życia labrador dodatkowo przejdzie kilkunastomiesięczną tresurę przygotowującą do codziennego wspierania osoby niewidomej.

- Współpraca z Fundacją Labrador jest kolejnym przedsięwzięciem skierowanym do osób niewidomych, które mają szczególne miejsce w naszej działalności CSR. Pies przewodnik wnosi w życie osoby z dysfunkcją wzroku nie tylko radość, ale może znacznie podnieść jakość jej życia. Dzięki obecności zwierzęcia osoba niepełnosprawna może wykonywać wiele czynności samodzielnie, bez angażowania osób trzecich - mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

   Fundacja Labrador powstała w 2003 roku. Jej celem jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niewidomych i niedowidzących przy zaangażowaniu wyszkolonych przez Fundację i przekazywanych nieodpłatnie tym osobom psów przewodników.

Ostatnio zmieniany w środa, 06 wrzesień 2017 09:25
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe