Zaloguj się

Ekol uruchamia 63 turecki port morski - Terminal Ro-Ro Yalova

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Pragnąc być źródłem inspiracji dla branży poprzez innowacje, Ekol zlecił wybudowanie Terminala Ro-Ro Yalova. Po dwóch latach prac, terminal zaczął działać i  wspomaga przedsiębiorstwa zajmujące się importem i eksportem z Turcji. Jest też wykorzystywany jako HUB, łącząc Europę z Bliskim Wschodem. Początkowa wartość inwestycji wyniosła 40 milionów Euro.

   Rozpoczynając działalność, terminal przyjął pierwsze pojazdy w poniedziałek, 3 września, a pierwszy rejs promu Ro-Ro miał miejsce w środę, 4 września, kiedy to prom o nazwie QEZBAN wypłynął do Triestu we Włoszech.
   Wybudowany w miejscowości Yalova Topçular na powierzchni 80 000 m kw. i mogący pomieścić 500 naczep, Terminal Ro-Ro Yalova jest wyposażony w dok z dwoma rampami, aparat rentgenowski, urząd celny, laboratorium, biura agencyjne, pomieszczenia socjalne dla kierowców, magazyn tranzytowy o powierzchni  16 000 m kw. oraz magazyn ADR.
   Laboratoria w Terminalu Ro-Ro Yalova będą przeprowadzały badania materiałów, umożliwiając eksport m.in. produktów tekstylnych i skórzanych, obuwia, materiałów biurowych oraz zabawek. Dział, który będzie analizował żywność i jej możliwości importowo-eksportowe, rozpocznie pracę pod koniec roku. Od listopada samochody ciężarowe z towarami przeznaczonymi na eksport będą mogły skorzystać ze stacji benzynowej bez konieczności płacenia podatku konsumpcyjnego.
   Terminal Ro-Ro Yalova wyeliminuje  ponad 100 000 naczep z ulic Stambułu oraz zmniejszy korki w Haydarpaşa. Terminal zminimalizuje również problemy operacyjne związane z czasem straconym w korkach na terenie miasta. Do tej pory Ekol prowadził operacje z portu Haydarpaşa. Od teraz operacje będą prowadzone z Terminala Ro-Ro Yalova.

- Ten port  został wbudowany w najważniejszym logistycznie rejonie Turcji i będzie wspierać operacje naszych eksporterów, zwłaszcza z branży motoryzacyjnej. Nasze inwestycje przyczyniają się do rozwoju nie tylko naszej firmy, ale całej branży. Nowy terminal umożliwi firmie Ekol oferowanie lepszych rozwiązań w oparciu o jakość i zyski. Będą liderem, daleko wyprzedzającym konkurencję w Turcji i w naszym regionie, rozwijamy się z maksymalną szybkością - powiedział Ahmet Musul, prezes Ekol w czasie otwarcia najnowocześniejszego terminala w Turcji i w Europie.

   Terminal Ro-Ro Yalova poprawi wydajność, pomagając producentom i przewoźnikom oszczędzać czas i pieniądze. Nowy terminal znacząco przyczyni się też do ochrony środowiska. Redukując czas transportu, Ekol zaoszczędzi 1,5 miliona litrów ON, 4 miliony kilometrów przejechanych po drogach, redukując emisję CO2 o 3,7 miliona kg oraz odpadów niebezpiecznych o 12 000 kg.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 12 październik 2017 13:24
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe