Zaloguj się

Odbyła się 34 edycja Niemieckiego Kongresu Logistycznego

  •  Ilona Kużaj-Aydar
  • Kategoria: Konferencje

W dniach 25-27 października 2017 r. w Berlinie odbyła się 34 edycja Niemieckiego Kongresu Logistycznego. Ponad 3200 uczestników reprezentujących przemysł, handel i naukę przyjechało z 40 państw do Berlina, aby wziąć udział w tegorocznym kongresie. 120 mówców dzieliło się swoimi doświadczeniami w ramach wystąpień i dyskusji plenarnych, sesji tematycznych i wyjazdowych.

- Już kolejny rok z rzędu cyfryzacja wpisana jest w główne motto kongresu. Ale cyfryzacji nie powinniśmy pojmować jako technologicznej koncepcji, lecz widzieć w niej inteligentną siłę napędzającą zmiany i rzeczywiście wdrażać ją do praktyki gospodarczej - tłumaczył uczestnikom kongresu prof. Raimund Klinker, przewodniczący zarządu Niemieckiego Towarzystwa Logistycznego. - W ten sposób powinny powstawać nowe idee i cele dla przedsiębiorstw oraz powinny być rozwijane nowe procesy i modele biznesowe.

Program kongresu to dzieło nie tylko Niemieckiego Towarzystwa Logistycznego, ale do jego atrakcyjności przyczynili się także przedstawiciele biznesu tworzący komitet programowy: firmy takie jak 4flow, BASF, Microsoft, DB Cargo, Dachser, Amazon, SAP, DHL i in. Program kongresu obejmował 16 sesji tematycznych, które dotyczyły m.in. logistyki miejskiej, elektromobilności, globalizacji, logistyki omnikanałowej, cyfryzacji w transporcie, magazynowaniu oraz sztucznej inteligencji.

Gościem honorowym kongresu podczas wieczornej gali był były prezydent Niemiec, Joachim Gauck i prezydent Fundacji Kühne - prof. Klaus-Michael Kühne. Liczne grono uczestników, w tym sponsorów i wystawców, świadczy o bardzo dobrej kondycji branży. Mówią o tym przede wszystkim liczby - obroty wys. 264 mld euro i 3,1 mln zatrudnionych w branży logistycznej w Niemczech.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 30 październik 2017 13:41
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe