Zaloguj się

Poczta Polska udostępnia kantor online

Poczta Polska udostępnia możliwość wymiany walut online. W ramach współpracy z Raiffeisen Solutions Sp. z o.o., klienci Poczty Polskiej mogą teraz kupować i sprzedawać waluty bez wychodzenia z domu. To nie tylko wygodne, lecz także bezpieczne i błyskawiczne rozwiązanie. 

    Z internetowego kantoru można skorzystać przez stronę www.poczta-polska.pl. Aby dokonać pierwszej transakcji, wystarczy tylko zarejestrować się online. Kolejne operacje przeprowadza się po zalogowaniu do swojego profilu. Z szerokiej oferty usług wymiany walut online mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy. Oferta skierowana jest także do tych, którzy nie mają konta walutowego w żadnym banku. Klienci Poczty Polskiej mogą korzystać m.in. z darmowych przelewów w złotówkach do wszystkich banków. Darmowe są też przelewy walutowe do 13 polskich banków, także do Banku Pocztowego. Są one księgowane błyskawicznie - średnio w 15 minut. Klienci Poczty Polskiej mają do dyspozycji 19 walut - poza tymi najpopularniejszymi, jak: euro, dolar amerykański, funt brytyjski i frank szwajcarski, również m.in.: jen japoński, dolar kanadyjski, korona czeska i rubel rosyjski.

- Umożliwienie  wymiany walut online wpisuje się w strategię Poczty Polskiej. Dążymy do tego, by nasi klienci mieli do dyspozycji możliwie szeroki wachlarz nowoczesnych usług, zarówno pocztowych, jak i finansowych. W swojej ofercie mamy produkty bankowe i ubezpieczeniowe, a dzięki współpracy z Raiffeisen Solutions poszerzamy naszą ofertę o internetowy kantor wymiany walut - mówi Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.

   Badania pokazują, że wymiana walut w internecie staje się coraz popularniejsza. Do szybkiego wzrostu obrotów kantorów internetowych może przyczyniać się m.in. zwiększenie kwot przesyłanych za granicę przez imigrantów w Polsce, głównie przez obywateli Ukrainy (wg Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych w 2004 roku były to 2 mld zł, natomiast w 2016 r. to już 13,8 mld zł). Nie bez znaczenia jest też fakt, że internetowe kantory oferują korzystniejsze kursy wymiany niż tradycyjne.

- Cieszymy się, że tak poważana instytucja jak Poczta Polska zdecydowała się skorzystać z naszego doświadczenia w oferowaniu rozwiązań umożliwiających wymianę walut po najlepszych kursach - mówi Tomasz Mikoda, prezes zarządu Raiffeisen Solutions, spółki prowadzącej kantor internetowy Rkantor.com. - W ciągu dwóch lat zdobyliśmy duże grono zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z ciągle rozbudowywanej oferty. Rkantor.com to nie tylko internetowy kantor, lecz także rozwiązania płatnicze umożliwiające łatwy, szybki i przede wszystkim bezpieczny dostęp do środków z każdego miejsca na świecie. Jako podmiot posiadający status Krajowej Instytucji Płatniczej i nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego skrupulatnie dobieramy partnerów, z którymi tworzymy ofertę produktową. Naszą misją jest tworzenie alternatywnych rozwiązań dla oferty tradycyjnych banków i innych instytucji finansowych

   Poza wymianą walut, klienci kantoru internetowego mogą skorzystać z szeregu bezpłatnych usług, m.in.:
- alertu kursowego, dzięki któremu klient natychmiast otrzyma powiadomienie SMS, że dana waluta osiągnęła pożądany przez niego kurs. Alert ustawia się w kilka sekund w panelu klienta - wystarczy wpisać parę walutową i interesujący klienta poziom kursu.
- wymiany z odroczoną wpłatą, czyli wymiany po kursie obowiązującym w momencie zawierania transakcji, na którą środki można dosłać w ciągu dwóch dni roboczych. Dzięki temu możliwa jest wymiana po najkorzystniejszym dla klienta kursie, nawet w sytuacji, kiedy nie ma on w danej chwili środków w portfelu.
- przelewów zagranicznych do 245 miejsc na świecie - stawki za przelewy są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty - od 1 euro do max. 15 zł.

   Poczta Polska w swojej ofercie udostępnia również możliwość wymiany walut w kantorach stacjonarnych, dostępnych w około 840 placówkach pocztowych, mieszczących się w atrakcyjnych lokalizacjach na terenie całej Polski. To największa sieć kantorów dostępna w Polsce.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 31 październik 2017 15:20
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe