Zaloguj się

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej, rozpoczyna oficjalną działalność swojego oddziału w Grecji.

- Cieszymy się, że jako firma z wyjątkowym doświadczeniem w zarządzaniu i optymalizacji całego łańcucha dostaw, możemy zaoferować naszym klientom w Grecji usługi w zakresie logistyki zintegrowanej oraz niezawodność w realizacji wyznaczonych przez nich celów krótko- i długoterminowych w obszarze finansowym oraz jakości usług - powiedział Luc Nadal, prezes zarządu Grupy GEFCO. 

   Wykorzystanie potencjału Grecji
Poprzez otwarcie oddziału w Grecji, która posiada potencjał rozwoju w regionie, GEFCO wzmacnia swoją obecność w Europie Południowo-Wschodniej od dawna będącej istotnym obszarem działalności spółki. Idealna lokalizacja między Europą Wschodnią, a Bałkanami to nie jedyny atut Grecji, istotny dla dużego gracza logistycznego:
- Grecja kontroluje obecnie 18% światowej floty, będąc tym samym krajem o największej liczbie jednostek pływających.
- Porty w Pireusie i Salonikach są swego rodzaju regionalnymi bramami prowadzącymi do Europy Południowo-Wschodniej i Europy Środkowej.
- Grecja jest inicjatorem oraz uczestnikiem wielu programów naprawczych mających na celu modernizację, rozbudowę i udoskonalenie infrastruktury.
- W ciągu ostatnich lat grecka produkcja przemysłowa wykazuje stały wzrost, podobnie jak działające w kraju firmy z branży przetwórstwa żywności i tytoniu, przemysłu tekstylnego, farmaceutycznego, chemicznego, wydobywczego, naftowego i metalurgicznego.

- GEFCO dąży do wzmocnienia swojej konkurencyjności i obecności w Grecji oraz spodziewa się niemal dwukrotnego zwiększenia swoich obrotów wypracowanych na tym rynku w 2017 roku. Naszym zamiarem jest również wykorzystanie na rzecz lokalnych firm doświadczenia logistycznego zdobytego przez GEFCO przez dziesięciolecia i w ten sposób przyczynienie się do wzrostu i rozwoju kraju - komentuje Fabien Gauchet, Dyrektor Generalny GEFCO Grecja.

   GEFCO Grecja oferuje cały zakres usług z portfolio Grupy GEFCO. Oddział wdraża już międzynarodowe rozwiązania drogowe dla klientów działających globalnie, a w najbliższej przyszłości przedstawi kolejne udogodnienia, takie jak transport w kontrolowanej temperaturze dla sektora spożywczego i farmaceutycznego, których reprezentacja w Grecji jest znacząca.

   Doświadczenie GEFCO w obsłudze klientów z regionu
Dzięki niemal 70-letniemu doświadczeniu grupa GEFCO jest obecnie znaczącym ekspertem w zakresie zarządzania złożonymi łańcuchami dostaw swoich klientów. Początki działalności firmy w branży motoryzacyjnej - jednej z najbardziej wymagających branż pod względem logistyki - pozwalają GEFCO wykorzystywać swoje doświadczenie na rzecz klientów z różnych sektorów, takich jak: motoryzacja, przemysł, energetyka, elektronika, FMCG, farmacja i rolnictwo.
   Oferta Grupy GEFCO obejmuje szeroki wachlarz usług od transportu drogowego, morskiego, kolejowego i lotniczego aż po kompleksowe multimodalne rozwiązania typu door-to-door z magazynowaniem, odprawą celną i podatkową oraz opakowaniami zwrotnymi łącznie. Wsparcie zespołów inżynierskich pozwala GEFCO na stałe monitorowanie oraz analizę przepływów i rozwiązań logistycznych, wykorzystywanych przez klientów z myślą o dalszej optymalizacji i rozwoju.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 21 listopad 2017 14:37
Zaloguj się by skomentować