Zaloguj się

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Przedmiotem kontraktu jest rozwiązanie do zarządzania oponami w europejskiej flocie operatora. Umowę zawarto na trzy lata.

   Współpraca pomiędzy Michelin solutions a XPO Logistics obejmuje dostarczenie rozwiązania EFFITIRES do zarządzania oponami w ponad 13 tys. pojazdów, czyli blisko 80 proc. europejskiej floty operatora. Narzędzie dopasowano do indywidualnych potrzeb firmy, a trzyletni kontrakt jest jednym z największych zawartych w tej branży. Podpisanie umowy poprzedziło wymagające postępowanie przetargowe wygrane przez Michelin. O wyborze Michelin solutions zdecydowała możliwość wykorzystania oferowanego rozwiązania w sieci warsztatów XPO Logistics. W ramach współpracy operator będzie korzystać z rozliczenia w systemie za kilometr.

- XPO Logistics to dla nas ważny klient i firma, która odniosła ogromny sukces rynkowy, dlatego bardzo się cieszymy, że nasza bliska współpraca została rozszerzona. Zarządzanie oponami oraz ich osiągi mogą mieć ogromny wpływ na wydajność floty i całej firmy, dlatego skonstruowanie odpowiedniej umowy dla europejskich operacji XPO było kluczowe. Pracując z XPO na trzech głównych rynkach europejskich, zaproponowaliśmy udokumentowany przebieg opon, a nowy kontrakt rozszerza naszą współpracę - powiedział Agostino Mazzocchi, dyrektor sprzedaży na Europę w Michelin solutions.

   W ramach podpisanej umowy Michelin solutions będzie przeprowadzać przeglądy bezpieczeństwa opon w każdym pojeździe należącym do floty XPO Logistics przynajmniej co 60 dni, a także dostarczy szczegółowe raporty ze swojej pracy wskazujące najważniejsze prawidłowości, takie jak: liczba awarii na milion kilometrów, szybkość reakcji na drodze oraz przypadki uszkodzenia opon.

   Zawarty kontrakt to kolejna już umowa między Michelin solutions i XPO Logistics. Wcześniejsza współpraca obejmowała dostarczenie rozwiązań do 9 tys. pojazdów, czyli niemal 90 proc. francuskiej floty operatora logistycznego, a także do wszystkich samochodów ciężarowych i przyczep wykorzystywanych w Polsce i Rumunii. Przedstawiciele XPO Logistics Europe są przekonani, że aktualne rozszerzenie współpracy pozwoli firmie zwiększyć efektywność działania w ciągu najbliższych trzech lat. Michelin solutions dostarcza opony do floty XPO Logistics, w skład której wchodzą głównie samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i naczepy oraz zestawy do transportu objętościowego.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 23 listopad 2017 09:11
Zaloguj się by skomentować