Zaloguj się

Amica z tytułem Supply Chain Designer 2017

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Paweł Pszczółkowski i Maciej Fliger Paweł Pszczółkowski i Maciej Fliger

Najwyższy w Polsce, 46-metrowy magazyn wysokiego składowania Amica został wyróżniony nagrodą główną - Supply Chain Designer 2017, przyznawaną za najlepsze rozwiązania w łańcuchu dostaw. Statuetkę za innowacyjny projekt w imieniu Amiki odebrał Paweł Pszczółkowski podczas Gali Logistyki, Transportu i Produkcji organizowanej przez Wydawnictwo Eurologistics.

    7 grudnia już po raz szesnasty przyznano nagrody dla firm, które w mijającym roku mogły pochwalić się znaczącymi sukcesami w dziedzinie logistyki. W kategorii Supply Chain Designer organizatorzy docenili otwarty we wrześniu magazyn wysokiego składowania wybudowany przez Amikę - najwyższy tego typu obiekt w Polsce i jeden z najwyższych w Europie. Mierzący 46 metrów, w pełni zautomatyzowany magazyn jest główną częścią ogłoszonej przez Amikę w 2015 roku wieloletniej strategii HIT 2023 polegającej na rozbudowie centrum logistycznego Grupy Amica, mającej na celu zwiększenie produkcji i zatrudnienia. Inwestycja umożliwi jeszcze sprawniejszą obsługę klientów.

- Magazyn wysokiego składowania jest wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania. W pełni zautomatyzowany system sterowania umożliwia nam układanie nawet do 1,6 tys. artykułów na godzinę. Zaawansowana technologia, którą zastosowaliśmy w magazynie, pozwoli nam jeszcze szybciej i sprawniej pakować oraz dostarczać produkty do odbiorców w Polsce, jak i na ponad 55 rynkach zagranicznych. Nagroda Supply Chain Designer pozwala nam myśleć, że Amica wyznacza trendy w dziedzinie logistyki w Polsce - mówi Paweł Pszczółkowski, dyrektor ds. logistyki w Amica Group.

   Supply Chain Designer to organizowany przez Wydawnictwo Eurologistics program wyróżniający innowacyjne projekty, które wspomagają i usprawniają zarządzanie szeroko pojętymi łańcuchami dostaw. Proces oceny projektów przebiega dwuetapowo. W pierwszym, zespół dziennikarzy pracujących oraz współpracujących z Wydawnictwem Eurologistics tworzy wstępną listę nominowanych do nagrody. Następnie projekty zostają poddane pod głosowanie zaproszonych managerów z branży logistycznej. Nagroda przyznana na Gali Logistyki, Transportu i Produkcji to kolejne wyróżnienie dla magazynu Amiki. W październiku br., Centrum Inteligentnego Rozwoju przyznało firmie Amica S.A. Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2017.

Ostatnio zmieniany w piątek, 15 grudzień 2017 14:43
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe