Zaloguj się

Nowy, obowiązkowy identyfikator dla firm

Według dyrektywy MiFID-II Unii Europejskiej od połowy roku wszystkie podmioty prawne działające na rynkach finansowych będą musiały posiadać własny numer LEI (Legal Entity Identifier). Bez niego nie będzie możliwe dokonywanie transakcji finansowych,  m.in. kupowanie lub sprzedawanie akcji, obligacji, gwarancji, obligacji rządowych i instrumentów pochodnych.

GS1 Polska wprowadza nową usługę, umożliwiając uzyskanie unikalnego identyfikatora LEI. Organizacja GS1 Polska, jako Agent Rejestrujący, będzie pomagać i wspierać firmy w procesie uzyskania wspomnianego numeru.

- Już w połowie 2018 roku firmy i instytucje działające na rynkach finansowych będą musiały posiadać własny numer LEI, by sprostać nowym wymogom UE - komentuje Elżbieta Hałas, CEO GS1 Polska. - Mamy świadomość, że czasu zostało niewiele, dlatego chcemy pomóc organizacjom spełnić ten obowiązek korzystając z naszego międzynarodowego doświadczenia. GS1 Polska jest bowiem częścią globalnej organizacji GS1, wdrażającej standardy identyfikacyjne na całym świecie. W zakresie LEI korzystamy z doświadczenia GS1 Germany, które jest akredytowanym przedstawicielem (LOU – Lokalna Jednostka Operacyjna) GLEIF – międzynarodowego podmiotu, odpowiedzialnego za zarządzanie LEI na całym świecie.

Numer LEI składa się z 20 znaków alfanumerycznych i pozwala jednoznacznie identyfikować partnerów transakcji, czyniąc je przez to bezpiecznymi dla obydwu stron. GS1 Polska jest drugą, po Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych, organizacją w kraju, która umożliwia zainteresowanym podmiotom uzyskanie, w korzystnej cenie i krótszym niż do tej pory czasie, numeru LEI.

 

Więcej na temat numerów LEI ->>

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 15 styczeń 2018 06:33
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe