Zaloguj się

Goodyear uruchamia pilotażowy program zarządzania oponami dla usług przewozowych

Odpowiadając na wzrost popularności współdzielenia samochodów i pasażerskich usług przewozowych, Goodyear Tire & Rubber Company wprowadza flotowy model biznesowy dla dostawców usług przewozowych, który usprawnia działalność miejskich flot.

    Goodyear ogłosił start pilotażowego programu zaawansowanego zarządzania oponami we współpracy ze STRATIM, startupem z San Francisco, którego platforma technologiczna śledzi, monitoruje i nadzoruje procesy utrzymania flot dziesiątek tysięcy pojazdów wykorzystywanych przez ponad 50 firm z branży usług przewozowych na ponad 25 rynkach w Ameryce Północnej.

- W miarę wzrostu popularności współdzielonej motoryzacji obserwujemy znaczne zwiększenie przebiegów pojazdów flotowych z 15 tysięcy mil rocznie do nawet 5000 miesięcznie - powiedział Chris Helsel, dyrektor techniczny Goodyear. - Większe przebiegi to większe zapotrzebowanie na naprawy i konserwację opon, szczególnie gdy wziąć pod uwagę wymagania klientów w zakresie wygody i bezpieczeństwa przewozów.

   Nowy program wykorzysta stworzoną przez Goodyear sztuczną inteligencję, która pomoże klientom STRATIM przewidywać zapotrzebowanie na serwis lub wymianę opon. Celem działania programu jest usprawnienie zarządzania oponami i maksymalizacja okresów między przestojami floty.

- Utrzymanie pojazdów i okres pracy bez przestojów to bardzo ważne parametry w branży usług przewozowych - powiedział Sean Behr, CEO STRATIM. - Firmy, które wydajnie zadbają o samochody, zminimalizują koszty i zmaksymalizują sprawność, w dłuższej perspektywie osiągną sukces rynkowy. Rozwiązania Goodyear z zakresu utrzymania opon zmieniają zasady gry w branży.

   Goodyear dostrzega potencjał rozwojowy rynku mobilnych rozwiązań flotowych dla samochodów osobowych. Firma zamierza w dalszym ciągu obsługiwać tradycyjnych klientów, a jednocześnie uczestniczyć w szybkim rozwoju innowacyjności w motoryzacji.

- Nasze projekty z zakresu analityki i rozwiązania flotowe to znakomite innowacje dla usług przewozowych nowej generacji - powiedział Helsel. - Goodyear będzie kontynuować rozwój innowacji we współpracy z branżą, równolegle z pojawianiem się na rynku nowych usług i wzrostem znaczenia pojazdów autonomicznych.

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 luty 2018 14:49
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe