Zaloguj się

VIVE Transport z certyfikatem TAPA

VIVE Transport jako pierwsza ze spółek Grupy VIVE i jedna z kilku w Polsce uzyskała certyfikat TAPA. Potwierdza on najwyższą jakość usług logistyki transportowej spółki. Dla Grupy VIVE to ważny krok w kierunku zagwarantowania najwyższych norm bezpieczeństwa w zwinnym łańcuchu dostaw, ale też możliwość zaoferowania nowych usług.

    Tym samym VIVE Transport dołącza do elitarnego grona najbardziej renomowanych globalnych operatorów, takich jak np.: Scheneker, DHL, Danzas itp. Otwiera to również drogę spółkom logistycznym Grupy VIVE do obsługi łańcuchów dostaw najbardziej znaczących producentów, m.in.: markowej odzieży, elektroniki i wielu innych wartościowych dóbr konsumpcyjnych.

- Certyfikacja procesów logistyki transportowej i magazynowej jest kolejnym elementem konsekwentnie realizowanej przez spółkę strategii oferowania klientom wyselekcjonowanych usług w ramach zwinnego łańcucha dostaw. To co nas wyróżnia w sposobie prowadzenia biznesu to konsekwentne tworzenie z klientami i interesariuszami łańcucha wspólnych wartości w logistyce. Uzyskany certyfikat jest tego kolejnym dowodem - powiedział Grzegorz S. Woelke, prezes zarządu VIVE Transport i VIVE Logistic Services. - To wielki krok w dziedzinie standaryzacji na najwyższym poziomie procesu przewozowego realizowanego dla VIVE Group i ‎klientów zewnętrznych. Przyznanie certyfikatu TAPA otwiera nam drogę do obsługi najbardziej renomowanych klientów. Osiągnięcie to nie byłoby możliwe bez wysiłku i zaangażowania wszystkich osób, które codziennie tworzą nasz łańcuch dostaw: kierowców, spedytorów, dyspozytorów, służb wsparcia. Pozytywny audyt naszych procesów transportowych jest dowodem na to, że po kilkuletniej ewolucyjnej restrukturyzacji zwinny łańcuch dostaw z zastosowaniem nadwozi wymiennych awansuje do grupy produktów logistycznych Premium, uznanych w skali międzynarodowej.

   TAPA (Technology Asset Protections Association) to Związek Ochrony Aktywów Technologicznych. To także międzynarodowa organizacja zajmująca się szeroko pojętym bezpieczeństwem dostaw w branży zaawansowanych technologii. Organizacja ta została założona w USA w 1997 r. Na rynkach europejskich działa od 1999 r. TAPA zrzesza ponad 500 producentów dóbr konsumpcyjnych z całego świata. Celem organizacji jest minimalizacja strat w produkcji, transporcie i dystrybucji produktów z przemysłu zaawansowanych technologii (high-tech, high-value). Najbardziej istotnym przedsięwzięciem TAPA jest wprowadzenie Freight Security Requirement (FSR), czyli standardu dotyczącego bezpiecznego transportu. Firmy, które powadzą działalność według Wymagań Bezpieczeństwa Przewozu (FRS) otrzymują od organizacji specjalne certyfikaty, które stanowią dla klientów informację, że dany przewoźnik jest partnerem godnym zaufania i zapewnia nienaruszalność towarów podczas transportu i magazynowania. TAPA przyznaje certyfikaty w trzech kategoriach. O kategorii certyfikatu decyduje wartość przewożonych dóbr w określonym czasie.

Ostatnio zmieniany w piątek, 02 marzec 2018 09:35
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe