Zaloguj się

ECR Polska ocenia małe palety

Zakończyły się prace nad Kartą Oceny Palet Małych, które dotyczą palet w rozmiarze 800x600 mm i 400x600 mm. Jej celem jest dostarczenie informacji o dostępnych na rynku paletach wysokiej jakości i z systemem zapewnienia jakości - co z kolei przekłada się na bezpieczeństwo ich użytkowania.

Karta Oceny Palet Małych powstała na wzór funkcjonującej od lat Karty Oceny Palet, która również została wprowadzona przez ECR Polska. Składa się ona z zestawu dwóch plansz: przedstawiających cechy charakterystyczne (zielona) oraz wady niedopuszczalne (czerwona). Wydrukowana w postaci plakatów lub broszur, powinna służyć wszędzie tam, gdzie są wymieniane, sprawdzane i oceniane palety - w szczególności w miejscach dokonywania operacji transportowych i magazynowych. Znacznie ułatwia ona ocenę legalności i jakości palet w obiegu.

- Mamy nadzieję, że Karta Oceny Palet Małych przyjmie się na rynku podobnie jak Karta Oceny Palet i wydatnie wpłynie na podniesienie jakości i bezpieczeństwa palet w obiegu otwartym - tłumaczy Mateusz Boruta, dyrektor zarządzający ECR Polska.

Więcej o Kartach Oceny Palet i możliwościach ich zamawiania na stronie organizacji ECR Polska.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 06 marzec 2018 09:56
Zaloguj się by skomentować