Zaloguj się

Kuehne + Nagel rozbudowuje swoją sieć drogową na terenie Europy dla przewozu towarów farmaceutycznych

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Rozwiązania logistyczne dla branży farmaceutycznej i przemysłu medycznego należą do najważniejszych czynników wzrostu transportu drogowego Kuehne + Nagel na terenie Europy. Wraz z rozbudową europejskiej platformy przeładunkowej w Contern oraz integracją danych telematycznych naszych kluczowych dostawców, Kuehne + Nagel umacnia swoją pozycję na europejskim rynku rozwiązań dla branży farmaceutycznej.

- Branżowe rozwiązania serwisowe dla klientów z branży farmaceutycznej i medycznej stanowią kluczowy czynnik sukcesu transportu drogowego Kuehne + Nagel. Inwestycja w naszą platformę przeładunkową w Luxemburgu oraz integracja danych telematycznych od kompetentnych partnerów w ramach transportu znacząco wspiera naszą ogólną strategię odnośnie branży farmaceutycznej i podkreśla specjalny nacisk na transport z kontrolą temperatury, zarówno dla przewozów FTL i LTL. Rozszerzenie działalności obiektu w Contern przekłada się bezpośrednio na zwiększoną zdolność ładunkową, co pozwoli Kuehne + Nagel na oferowanie klientom jeszcze bardziej atrakcyjnych rozwiązań - powiedział Uwe Hött, starszy wiceprezes transportu drogowego na kraje europejskie w Kuehne + Nagel.

   Platforma w Contern jest częścią KN PharmaChain, specjalistycznej sieci dedykowanych centrów farmaceutycznych Kuehne + Nagel. KN PharmaChain to wielomodalne rozwiązanie logistyczne, oferujące transport z kontrolą temperatury w ramach usługi door-to-door. Pozwala ono na dokładne namierzanie przesyłek i intensywne, proaktywne zarządzanie ryzykiem. Nowa platforma zwiększa zdolność ładunkową oraz rozładunkową produktów farmaceutycznych w warunkach magazynowych z kontrolowaną temperaturą oraz w całkowicie zamkniętym środowisku. Certyfikowana platforma przeładunkowa jest podzielona na dwie strefy, pierwszą w której temperatura mieści się w granicach  2°-8°C oraz druga, w której możliwe jest ustawienie temperatury między 15°-25°C. Ponadto, platformę charakteryzuje wiele czynników, które gwarantują najlepsze warunki dla obsługi produktów farmaceutycznych, takie jak:

•  chłodzone pomieszczenia oraz podłoże zwiększające jakość obsługi produktów farmaceutycznych,
•  system chłodzący oraz grzewczy, który jest niezależny od elektryczności pochłanianej przez inne działające maszyny chłodzące,
•  24/7/365 monitoring temperatury wewnątrz magazynu podłączony do zewnętrznego centrum nadzoru,
•  temperatura zatwierdzana poprzez system komputerowy oraz ostrzeżenia systemowe,
•  własny dedykowany oraz strzeżony parking dla ciężarówek w pobliżu obiektu magazynowego,
•  pełny monitoring CCTV oraz kontrolowany wstęp do obiektu.

   Wraz ze wzrastającą liczbą najnowocześniejszych naczep typu bi-thermo z regulacją temperatury zarówno w ramach zasobów posiadanych przez Kuehne + Nagel, jak i naszych kompetentnych partnerów, firmie zależy na oferowaniu najwyższej jakości przewozów z kontrolowaną temperaturą w ramach transportu całopojazdowego i drobnicowego na terenie całej Europy. Integracja danych telematycznych kluczowych partnerów transportowych do platformy KN Login jest kolejnym krokiem do pełnej transparentności dla klientów z branży farmaceutycznej.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 09 kwiecień 2018 16:05
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe