Zaloguj się

Jedno z największych centrów dystrybucyjnych Avon w Europie znajduje się w... Garwolinie

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

W fabryce Avon Operations Polska rocznie wytwarzanych jest niemal pół miliarda kosmetyków. Wraz z rosnącą od 20 lat w Garwolinie produkcją, rozrastało się także centrum dystrybucyjne, Avon Distribution Polska. Jego roczna przepustowość to blisko 190 mln spakowanych produktów oraz 5,3 mln wysłanych kartonów z kosmetykami rocznie, które dystrybuowane są na terenie Polski, Czech oraz Niemiec. 

    Produkcja globalnej firmy kosmetycznej AVON została ulokowana 60 km od Warszawy, w Garwolinie. To właśnie tutaj znajduje się jej drugi co do wielkości zakład produkcyjny na świecie - Avon Operations Polska. W celu wykorzystania benefitów logistycznych, w Garwolinie zlokalizowano również jedno z największych centrów dystrybucyjnych - Avon Distribution Polska.
   Avon Distribution Polska została wydzielona jako osobna spółka z kompleksu fabrycznego w Garwolinie w 2016 roku. Na podstawie zamówień konsultantek, wyprodukowane przez Avon Operations Polska produkty są pakowane, by trafić prosto do ich rąk, a następnie do ich klientek. Możliwości dystrybucyjne linii kompletacji zamówień w Garwolinie są ogromne. W samym 2017 roku spakowano tu aż 190 mln kosmetyków oraz rozesłano 5,3 mln kartonów do konsultantek oraz klientów w Polsce, Czechach i Niemczech. Aby zobrazować te liczby, wystarczy wyobrazić sobie glob ziemski w swoich naturalnych wymiarach. Gdyby ustawić produkty spakowane w ciągu roku - jeden po drugim - zajęłyby one blisko ¾ obwodu Ziemi. Ustawiając kartony z Avon Distribution Polska jeden po drugim - droga zajęłaby 1800 km, czyli tyle co odległość z Garwolina do Londynu. Podróżujące natomiast na przenośnikach pakowalni paczki pokonują rocznie aż 4,7 mln km, czyli dystans równy 120 obwodom Ziemi.

- W każdej sekundzie w Avon Distribution Polska pakowanych jest 6 produktów. Łącznie to 360 spakowanych kosmetyków na minutę i aż 21 600 na godzinę. Przez całą dobę, każdy z nich trafia do pakowania na linii, której szybkość to ponad 1000 paczek na godzinę. Wszystko po to, żeby zamówione produkty dotarły do naszych Konsultantek na czas - podsumowuje Jan de Groot, Senior Branch Manager w Avon Distribution Polska.

   Dystrybucja tak dużej liczby kosmetyków wymaga precyzyjnej i bezbłędnej logistyki, a także najnowocześniejszych technologii. Nowoczesna linia kompletacji zamówień pozwala na pakowanie, ważenie przygotowanych zamówień oraz segreguje je pod kątem kierunku docelowej podróży. Najważniejszą misją Avon Distribution Polska jest obsługa 280 tys. konsultantek AVON na terenie Polski, Czech i Niemiec. Zamówienia mogą być składane codziennie z dostawą do domu lub do prawie 10 tys. punktów odbioru w całej Polsce. Każde zamówienie jest kompletowane indywidualnie i realizowane nawet w ciągu 24 h. Konsultantki, otrzymując swoje zamówienia z Avon Distribution Polska mogą być pewne, że dostaną je o czasie, kompletne i w idealnym stanie, aby mogły profesjonalnie budować swój biznes.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 16 kwiecień 2018 13:46
Zaloguj się by skomentować