Zaloguj się

InPost wynajął cały budynek w parku Logicor Łazy

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

InPost, należący do amerykańskiego funduszu Advent International, podpisał umowę najmu całego budynku nr 2 w parku Logicor Łazy o łącznej powierzchni magazynowo-biurowej wynoszącej 6450 m kw. Jest to magazyn bezsłupowy typu cross-dock, oferujący 5800 m kw. powierzchni magazynowej i ponad 650 m kw. powierzchni biurowej. Będzie on pełnił funkcję jednego z centrów dystrybucji InPost w regionie stolicy.

    InPost S.A. świadczy nowoczesne usługi dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce. Firma obecnie posiada już ponad 2950 Paczkomatów® InPost na terenie całej Polski. Według raportu "E-commerce w Polsce 2017. Gemius dla e-Commerce Polska", Paczkomaty® zdeklasowały odbiory na poczcie i są drugą, najczęściej wybieraną formą odbiorów zakupów e-commerce, natomiast usługi kurierskie InPost zajęły trzecie miejsce wśród najchętniej wybieranych usług kurierskich w Polsce.

- InPost jest liderem wzrostów wolumenów zarówno jeżeli chodzi o Paczkomaty®, jak i usługi kurierskie. W obu tych segmentach w 2017 roku zanotowaliśmy ponad 50% wzrostu. Szybki rozwój firmy powoduje, że rośnie nasze zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowo-biurowe, dlatego zdecydowaliśmy się na wybranie oferty firmy Logicor - powiedział Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Grupy Integer.pl, właściciela marki InPost.

  Park Logicor Łazy jest zlokalizowany w miejscowości Łazy przy Alei Krakowskiej - głównej drodze wylotowej E77 na Kraków, 5 km od Janek i tylko 22 km od centrum Warszawy. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego kompleksu magazynowo-biurowego jest bliska odległość od odcinka drogi krajowej S8 "Opacz - Paszków", dzięki czemu park jest bezpośrednio połączony drogą krajową S8 ze stolicą i autostradą A2.

- Decyzja InPost o wynajęciu całego budynku w parku Logicor Łazy jest potwierdzeniem wysokiej jakości i doskonałej lokalizacji naszego portfolio magazynów logistycznych. Dowodzi też słuszności twierdzenia, że magazyny cross-dock w strategicznych lokalizacjach są optymalnym rozwiązaniem dla firm logistycznych, którym zależy na szybkiej i sprawnej dystrybucji - powiedziała Anna Mazepa, Senior Asset Manager w Logicor.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 23 kwiecień 2018 13:51
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe