Zaloguj się

Copacking - w sercu łańcucha dostaw

FM Logistic rozwija współpracę z ekspertami od opakowań i liderami nowych technologii. Celem jest wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy chcą interakcji i więcej zabawy podczas zakupów w sklepie. Wraz z rozwojem rynku firma zmienia swoją ofertę copackingu, oferując rozwiązania „pod klucz” oraz wdrażając innowacyjne usługi związane z digitalizacją procesu pakowania produktów.

    Cyfryzacja, boom handlu elektronicznego, urbanizacja, ekoodpowiedzialność, czyli zmiany wzorców konsumpcji, są obecnie w centrum zainteresowania producentów oraz strategii sprzedawców detalicznych. W tym kontekście usługi copackingu również wkraczają w nową erę.

- Działania outsourcingu zawsze były sposobem marki, aby skupić się na swojej podstawowej działalności i sprostać wymaganiom rynku, ale opakowanie nie jest już tylko zmienną mającą wpływ na koszty produkcji - mówi Christophe Pintore, dyrektor ds. rozwoju copacking w FM Logistic. - Staje się ono coraz bardziej strategiczne.

   FM Logistic już od 10 lat prowadzi Europejskie Centrum Opakowań, które zapewnia różnorodne opakowania dla kanałów sprzedaży (od blistrów po gotowe półki). Opakowania to dzisiaj sojusznik dla marek konsumenckich. Dlatego Centrum współpracuje z wieloma specjalistami, w tym od usług marketingowych i łańcuchów dostaw swoich klientów. Dzięki temu jest w stanie zaproponować, z jednej strony rozwiązania przygotowane pod konkretny przypadek produktu, w tym zaprojektowanie opakowania, ich produkcję i dystrybucję, z drugiej strony zapewnia nowe na rynku usługi różnicowania, takie jak digitalizacja procesu pakowania i dostosowane rozwiązania związane z produktem. Celem takiego podejścia jest zdefiniowanie skutecznego, z marketingowego punktu widzenia, rozwiązania, które jest jednocześnie uzasadnione ekonomicznie. W tym celu FM Logistic rozwija partnerstwo z ekspertami od opakowań, liderami nowych technologii i mechanizmów w nowych zakładach produkcyjnych. W czasach, gdy zmienia się rola opakowania, dostawca usług logistycznych - tak jak ekspert ds. rewolucji organicznej - umieszcza copacking w sercu łańcucha dostaw. Zdaniem specjalistów z FM Logistic, bez względu na to jak genialne i odważne będą strategie marketingowe, są one skuteczne tylko wtedy, gdy wspierają je płynne, elastyczne i innowacyjne rozwiązania logistyczne.
   Więcej na ten temat w artykule „Kiedy opakowanie łączy marki i konsumentów?” pod adresem: https://360.fmlogistic.com/magazine/.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 05 czerwiec 2018 08:30
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe