Zaloguj się

Nowy dyrektor zarządzający w MAN Truck & Bus Polska

Z dniem 1 lipca 2018 roku pan Marc Martinez (55 l) obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Będzie je łączył z tym samym stanowiskiem w MAN Truck & Bus Ukraina, gdzie pracuje od marca 2018 roku.

- Bardzo się cieszę, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus Polska. Polska jest dla MAN drugim po Niemczech rynkiem, gdzie MAN dostarcza najwięcej swoich pojazdów i ważnym krajem w międzynarodowej sieci produkcji koncernu. Sytuacja na polskim rynku pojazdów ciężarowych jest bardzo dynamiczna, rynek cały czas rośnie. Jestem przekonany, że możemy jeszcze bardziej umocnić i tak silną pozycję MAN w Polsce - powiedział Marc Martinez.

   Marc Martinez uzyskał tytuł Executive Master Business Administrative w Lyonie oraz ukończył studia na kierunku zarządzanie i finanse w INSEAD Fontainebleau. Swoją przygodę z branżą pojazdów użytkowych rozpoczął w roku 1988 w koncernie Renault Trucks i do roku 2000 zajmował tam różne stanowiska w pionie sprzedaży. Pan Marc Martinez sprawował wiele kierowniczych stanowisk w koncernie Volvo Group. W latach 2001-2004 w Renault Trucks był dyrektorem ds. pojazdów używanych oraz klientów kluczowych. W latach 2005-2010 był dyrektorem zarządzającym w spółce Volvo Bus France oraz w spółce Renault Trucks France. W latach 2010-2012 zajmował stanowisko wiceprezesa w Renault Trucks UK oraz dyrektora zarządzającego British Road System (spółki należącej do Volvo Group, zajmującej się wynajmem pojazdów) na rynku brytyjskim. W latach 2013-2014 pełnił funkcję CEO w firmie Renault Trucks France.
   Do firmy MAN dołączył na początku 2015 roku na stanowisku dyrektora zarządzającego w MAN Truck & Bus France, gdzie pracował do lutego 2018. Marc Martinez jest Francuzem, mówi po angielsku. Zna też podstawy języka hiszpańskiego oraz rosyjskiego.

Ostatnio zmieniany w piątek, 29 czerwiec 2018 10:21
Zaloguj się by skomentować