Zaloguj się

Kierowca Roku Fresh Logistics Polska

Fresh Logistics Polska doskonale zna obecne realia rynkowe związane z deficytem kierowców i dokłada wszelkich starań, aby stwarzać atrakcyjne warunki pracy. Jednym ze sposobów na urozmaicenie pracy i podniesienie poziomu motywacji jest organizowany od lat konkurs Kierowca Roku Fresh Logistics. Jego tegorocznym laureatem jest Marek Sakowski z oddziału w Gądkach.

     Od kliku lat przedsiębiorstwa logistyczne mają duże trudności z pozyskaniem kierowców do pracy. Szacuje się, że obecnie na rynku pracy w Polsce brakuje około 100 000 kierowców, a do 2025 roku deficyt kierowców pogłębi się do 300 000. Dotychczas przedsiębiorstwa zabiegały o kierowców, oferując coraz atrakcyjniejsze warunki zatrudnienia, zarówno w wymiarze płacowym jak i pozapłacowym. W 2017 roku deficyt w podaży kierowców na rynku pracy pogłębił się tak znacząco, że nawet bardzo atrakcyjne oferty pracy pozostają bez odpowiedzi. Dlatego też firmy logistyczne muszą poszukiwać coraz to bardziej innowatorskich sposobów, aby pozyskać bądź utrzymać najlepszych fachowców.


   Jednym z takich sposobów jest organizowany od lat konkurs Kierowca Roku Fresh Logistics, w którym to wszyscy uczestnicy oceniani są pod kątem pięciu kryteriów. Pod uwagę brana jest terminowość dostaw, terminowość zdawania dokumentów, uzupełnianie statusów jakościowych, rozliczanie palet oraz noszenie stroju firmowego. W każdym oddziale wybierany jest najpierw Kierowca Miesiąca, następnie Kierowca Roku w danym centrum dystrybucyjnym FLP, aż w końcu wybierany jest najlepszy z najlepszych czyli Kierowca Roku Fresh Logistics.


   W tym roku czempionem okazał się pan Marek Sakowski, jeżdżący dla oddziału Fresh Logistics Polska w Gądkach. Warto nadmienić, iż  Marek jest związany z firmą od początku jej istnienia. Jak podkreśla zwycięzca: - Nie można mieć patentu na wygraną, trzeba po prostu pracować i nie myśleć o wygranej, a może na sam koniec zwycięstwo przyjdzie samo - i dodaje - jest to rywalizacja sportowa i inni kierowcy nie odbierają tego w zły sposób tylko gratulują mi wygranej.

 

- Jako firma dokładamy wszelkich starań, aby promować tak ciekawy, ale zarazem trudny zawód jakim jest kierowca samochodu ciężarowego. Nie możemy zapomnieć, że tak naprawdę, gdyby nie kierowcy nasz biznes by nie istniał. Prowadzimy wiele projektów, aby budować partnerskie relacje z naszymi przewoźnikami i kierowcami, np. poza konkursem dla kierowców, co roku organizujemy spotkania relacyjne oraz cyklicznie badamy poziom satysfakcji naszych kierowców, aby na bieżąco odpowiadać na ich potrzeby. Staramy się ich również angażować w inicjatywy CSR-owe takie jak Tydzień Zdrowia - wyjaśnia Ewa Chwiłkowska, specjalista ds. marketingu i sprzedaży, Fresh Logistics Polska.

 

Ostatnio zmieniany w wtorek, 03 lipiec 2018 09:33
Zaloguj się by skomentować