Zaloguj się

Warszawa ponownie wybiera MAN

 Przedstawiciele zarządu MAN Truck & Bus Polska, zarządu MZA Warszawa oraz Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy oraz Katarzyna Strzegomska, zastępca dyrektora ZTM. Przedstawiciele zarządu MAN Truck & Bus Polska, zarządu MZA Warszawa oraz Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy oraz Katarzyna Strzegomska, zastępca dyrektora ZTM.

Wiosną 2019 r. na stołeczne ulice wyjedzie 80 autobusów niskopodłogowych MAN Lion's City z napędem CNG.

    20 czerwca 2018 r. spółka MAN Bus & Truck Polska podpisała umowę na dostawę 80 autobusów gazowych dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Zamówienie obejmuje zakup 50 pojazdów przegubowych MAN Lion's City CNG i 30 MAN Lion's City G CNG o długości 12 metrów.

- To największe zakupy autobusów niskoemisyjnych w historii naszego miejskiego przewoźnika. Po ulicach stolicy jeździ obecnie 35 autobusów gazowych, a w przyszłym roku ich liczba wzrośnie aż o 80 sztuk. Ekologia to nasz priorytet, dlatego planujemy już kolejne zakupy. W 2020 roku w taborze MZA będzie ponad 300 pojazdów gazowych i elektrycznych - mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

- Podpisaliśmy umowę na zakup 80 niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Lion's City z napędem CNG. Jestem przekonany, że wybór naszej oferty to potwierdzenie doskonałej wzajemnej współpracy oraz faktu, że autobusy MAN we flocie MZA sprawdziły się jako niezawodny środek transportu. Cieszy nas fakt, że wybierając markę MAN zdecydowali się Państwo na autobusy, które zostały wyprodukowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach. Autobusy z Polski dla stolicy Polski to doskonały wybór - mówi Jean-Sylvain Delepaut, członek zarządu MAN Truck & Bus Polska.

   Wszystkie zamówione autobusy powstaną w zakładzie MAN Bus w Starachowicach. Zgodnie ze standardami Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, zostaną wyposażone w biletomaty, klimatyzację, monitoring oraz elektroniczną informację wewnętrzną i zewnętrzną. Jednak ich najważniejszym wyróżnikiem będzie ekologiczny i ekonomiczny napęd gazowy, który firma rozwija od wielu lat. Ponad 20% autobusów miejskich sprzedawanych przez MAN na świecie to właśnie konstrukcje napędzane CNG.
   Napęd na gaz ziemny stanowi alternatywę dla konwencjonalnych silników wysokoprężnych, które bez dodatkowej techniki filtrowania i materiałów eksploatacyjnych są bardzo dalekie od spełnienia aktualnych, najsurowszych standardów w zakresie emisji spalin. Bez modyfikacji technicznych autobus może być napędzany także uszlachetnionym biogazem, dzięki czemu jest on niemal neutralny pod względem emisji CO2. Obecnie firma MAN oferuje najszersze portfolio autobusów napędzanych gazem na rynku, wśród których znajdują się autobusy pojedyncze o długości 12 m i przegubowe o długości 18,75 m w wariantach podwozi niskopodłogowych i z obniżonym wejściem.
   O tym, że MAN ma szerokie kompetencje i bogate doświadczenie w produkcji autobusów z napędem CNG świadczy m.in. nagroda "Bus of the Year 2015". Otrzymał ją model MAN Lion's City GL CNG za wyjątkowo przyjazny dla środowiska, wydajny, a zarazem oszczędny układ napędowy.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 05 lipiec 2018 13:55
Zaloguj się by skomentować