Zaloguj się

Pocztowe powiadomienie sms zamiast papierowego awizo

Bezpłatne eINFO:awizo jest połączeniem tradycyjnej korespondencji z e-mailami lub sms-ami. Zamiast papierowego awizo Poczta oferuje powiadomienie cyfrowe. To opcja, która szczególnie przydaje się w wakacje. Działalność Poczty Polskiej zakłada coraz większą cyfryzację usług pocztowych.

   Elektroniczne eINFO:awizo jest wysyłane klientom w formie wiadomości sms albo e-mail. Informuje o nadejściu przesyłki pocztowej, której nie można doręczyć adresatowi bezpośrednio. Klient dowiaduje się z tego powiadomienia o możliwości odbioru przesyłki we wskazanych: placówce pocztowej i terminie. Poczta Polska odnotowuje rosnące zainteresowanie cyfrowym awizem. W ciągu sześciu miesięcy 2018 r. liczba osób korzystających z eINFO: awizo wzrosła o ponad 10 % w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
   Poczta Polska wysyła sms albo e-mail, w zależności od wyboru kanału komunikacji przez klienta. To rozwiązanie stworzone zostało z myślą o klientach, którzy korzystają ze współczesnych rozwiązań technologicznych, oczekują łatwego dostępu do informacji. Nie ograniczają ich czas i miejsce pobytu w danej chwili. Z usługi eINFO:awizo korzystają klienci prowadzący mobilny styl życia, a oczekujący korespondencji, która jest dostarczana pod adresem ich zamieszkania. Taką formę powiadomień Poczta udostępnia w ramach usług powszechnych, listowych i paczkowych.
   Klienci mogą zlecić usługę elektronicznie albo w wersji papierowej. Aby złożyć zlecenie elektroniczne wystarczy wejść na stronę internetową https://eformularze.poczta-polska.pl/eawizo/, wypełnić i wysłać formularz on-line. Zgłoszenie żądania przy wykorzystaniu formularza elektronicznego wymaga dodatkowo uwierzytelnienia tożsamości w placówce oddawczej. Klienci mogą również od razu udać się do dowolnej placówki pocztowej, wypełnić i podpisać stosowny formularz dostępny w placówce, a następnie złożyć go pracownikowi Poczty Polskiej lub przekazać swojemu listonoszowi. Usługa eINFO:awizo jest bezpłatna.

Ostatnio zmieniany w środa, 18 lipiec 2018 12:47
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe