Zaloguj się

DPD wybiera MAN TGE

20 lipca 2018 r. spółka MAN Trucks & Bus Polska podpisała kontrakt z firmą DPD Polska na dostarczenie 140 pojazdów MAN TGE 3.140 w wersji furgon. Ich dostawy rozpoczęły się w lipcu, a ostatnie auto przyjedzie do odbiorcy z końcem 2018 r. Umowa przewiduje dostawę samochodów w wersjach z dwoma miejscami i bardzo bogatym wyposażeniem. Wszystkie pojazdy będą wyprodukowane w kolorze białym z logotypami DPD.

- Jesteśmy dumni z tego, że firma DPD Polska wybrała właśnie naszą markę - mówi Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o. - To, można powiedzieć, podwójny debiut, gdyż dla MAN jest to pierwszy tak duży kontrakt na pojazdy z serii TGE, a dla DPD Polska - ważny kontrakt na zakup dopasowanych do potrzeb firmy pojazdów i dlatego ta umowa jest tak istotna dla obu stron.

- Zdecydowaliśmy się na ofertę MAN, gdyż przekonała nas przede wszystkim jej elastyczność i możliwość precyzyjnej konfiguracji samochodów zgodnie z naszymi potrzebami - podkreśla Maciej Głowacki, dyrektor ds. operacji w DPD Polska.

   Firmę DPD Polska do wyboru samochodów dostawczych TGE skłonił przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa, m.in. standardowo montowany w MAN TGE automatyczny system hamowania i komfort pracy. MAN TGE wyposażony jest m.in. w klimatyzację, system Start & Stop, kierownicę z regulacją w dwóch płaszczyznach oraz fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie i wyposażony w funkcję masażu. Kolejnym ważnym argumentem jest wysokość progu załadunku. W MAN TGE umieszczony jest on na wysokości około 39 cm, dzięki czemu można szybciej i wygodniej opuścić pojazd. Dużą zaletą jest także szerokość bocznych drzwi, które zapewniają komfortowy załadunek nawet dużych gabarytów, oraz wielkość luku bagażowego, który pomieści 6 europalet. Gródź dzieląca przestrzeń ładunkową od pasażerskiej ma wszelkie atesty i wysoką wytrzymałość. Kluczową kwestią w codziennej, intensywnej eksploatacji samochodów użytkowych, oprócz właściwej funkcjonalności, jest serwis. Do tego dochodzi gwarancja mobilności, którą MAN oferuje jako jedyna marka na rynku. Daje ona pewność, że w przypadku dłuższego postoju auta w serwisie, MAN zapewnia pojazdy zastępcze i to takiej samej klasy oraz zabudowy.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 30 lipiec 2018 10:00
Zaloguj się by skomentować