Zaloguj się

Wartość e-handlu transgranicznego osiągnie wartość 900 mld dolarów do 2020 roku

E-handel transgraniczny jest potężną i dynamiczną branżą rosnącą w tempie około 25% rocznie, czyli na poziomie rzadko dostępnym dla większości rynków detalicznych, wynika z raportu DHL Express.

   Wzrost segmentu przełoży się na jego 22% udział w globalnym rynku e-commerce. Generuje to nieporównywalną szansę na skalę globalną, na którą powinien zwrócić uwagę każdy sprzedawca detaliczny. Jak wynika z raportu, po uruchomieniu handlu międzynarodowego e-sprzedawcy mogą liczyć na 10% wzrost sprzedaży. Około 20% transgranicznych transakcji zakupu ma wartość powyżej 200 dolarów -  to udział wyższy niż na krajowych rynkach e-handlu, zapewniający szczególnie wysoki potencjał zysku.
   Ubrania i elektronika to znane od dawna, najlepiej sprzedające się produkty w handlu transgranicznym, lecz szansa kryje się w niedocenianych kategoriach, np.: kosmetykach, środkach do pielęgnacji zwierząt oraz napojach i żywności czy sprzęcie sportowym. Każda z nich ma szczególny potencjał w segmencie premium. Z drugiej strony istnieje również znaczny popyt na transgraniczne usługi wysyłkowe wysokiej jakości - w niektórych przypadkach dotyczą praktycznie każdego produktu.

- Wysokiej jakości usługi wysyłkowe są niejako "karawanami" naszych czasów i popyt na nie będzie stale rosnąć. Klienci, kupując transgranicznie produkty premium, chętniej skierują się do sklepu oferującego dogodną, szybką i bezpieczną dostawę - mówi Michał Fafius, Mass Market Sales Manager w DHL Express.

   Już co dziesiąty dolar amerykański w przychodach z e-handlu transgranicznego jest generowany właśnie w sektorze przesyłek terminowych. Sprzedawcy i producenci je oferujący rozwijają się 1,6 razy szybciej niż gracze, którzy usług tego typu nie posiadają. Konsumenci kupują transgranicznie w podobnym stopniu zarówno w Europie, Azji, jak i w Ameryce Północnej. Główne przeszkody, które muszą pokonywać podczas kupowania za granicą, dotyczą logistyki, zaufania, ceny i doświadczenia. Wzmacnianie przewagi konkurencyjnej skojarzonej z dostępnością i zaufaniem jest zarówno motywacją, jak i strategiczną szansą dla większości transgranicznych sprzedawców detalicznych i producentów.

Raport: DHL Express "The 21st Century Spice Trade. Przewodnik po możliwościach transgranicznego handlu elektronicznego"

Ostatnio zmieniany w piątek, 03 sierpień 2018 13:26
Zaloguj się by skomentować