Zaloguj się

Poczta Polska ze specjalną ofertą dla cudzoziemców

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Poczta Polska oferuje usługi obywatelom Ukrainy, którzy stanowią największą grupę cudzoziemców przebywających w Polsce. W placówkach pocztowych można nadać paczkę Ukraina Plus oraz szybkie przekazy pieniężne poza granice Polski.

    Poczta Polska oferuje paczkę Ukraina Plus - usługę dedykowaną klientom, którzy chcą wysyłać przesyłki na Ukrainę. Atutem oferty jest nie tylko cena, nawet o połowę niższa niż zwykłej paczki wysyłanej do tego kraju, lecz także wysoka jakość realizacji, polegająca na skutecznym i terminowym doręczeniu paczek do rąk adresata na terytorium Ukrainy. Pola na nalepce adresowej zostały opisane cyrylicą. Stworzony został również interaktywny formularz, pozwalający w prosty sposób przygotować nalepki adresowe bez wychodzenia z domu. To rozwiązanie ułatwia wypełnianie dokumentów nadawczych.

- Obserwujemy systematyczny wzrost wolumenów paczki Ukraina Plus. W okresie styczeń - maj 2018 odnotowaliśmy 16 proc. wzrost nadawanych paczek w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Należy oczekiwać, że ten trend zostanie utrzymany. Szacujemy, że w skali całego 2018 roku wzrost wyniesie minimum 20 proc. w stosunku do roku 2017 - ocenia Artur Więckowski, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej.

   W marcu br. Poczta Polska, Bank Pocztowy i MoneyGram uruchomiły usługę wysyłki pieniędzy z placówek pocztowych do ponad 200 krajów i terytoriów na świecie. Od momentu uruchomienia usługi notowany jest średnio miesięcznie 50-procentowy wzrost liczby nadawanych przekazów MoneyGram. Rosnące zainteresowanie przekazami pieniężnymi oraz wieloletnia, owocna współpraca skłoniły Pocztę Polską, Bank Pocztowy i MoneyGram do uruchomienia usługi wysyłek w niemal 4700 placówkach pocztowych w kraju. Tym samym Grupa Poczty Polskiej stała się największym pod względem dostępności agentem MoneyGram w Polsce. Środki wysłane z placówki Poczty Polskiej można odebrać w ciągu zaledwie kilku minut w kraju przeznaczenia - w jednym z 350 000 punktów MoneyGram na świecie. Bank Pocztowy  przygotował obywatelom Ukrainy specjalną promocję. Pozwoli ona wysyłać pieniądze na Ukrainę wygodnym przekazem MoneyGram z konta w ramach Programu "Premia za Transfer na Ukrainę" na preferencyjnych warunkach cenowych. Promocja trwa do 31 grudnia 2018 r.
   Oprócz usługi MoneyGram, Poczta oferuje inne możliwości dokonania zagranicznego przekazu środków pieniężnych - są to usługa Transfer Ekspres Zagranica, zagraniczny przekaz pocztowy oraz usługa Zagraniczny Transfer Gotówkowy.
   Usługa Transfer Ekspres Zagranica umożliwia przesłanie pieniędzy do 11 krajów znajdujących się na terenie byłego ZSRR. Pieniądze nadać można w placówkach Poczty Polskiej, wypełniając stosowny blankiet. Pracownik Poczty przyjmie kwotę w złotówkach i przeliczy ją na EUR według aktualnego kursu walut. Aby wypłata mogła być dokonana, należy pamiętać o podaniu odbiorcy 16-znakowego kodu, który każdy klient otrzyma na potwierdzeniu nadania. Odbiorca może odebrać środki nie później, niż z końcem pierwszego dnia roboczego następującego po dniu nadania. W zagranicznym przekazie pocztowym wysyłanym na Ukrainę można wysyłać kwotę nie większą niż 4 tys. euro. Adresat ma możliwość odbioru gotówki w ciągu 5-6 dni od nadania.
   Zagraniczny Transfer Gotówkowy to usługa umożliwiająca przesyłanie środków pieniężnych za granicę, w tym na Ukrainę za pośrednictwem firmy RIA. Do realizacji usługi wystarczy, aby klient udał się do placówki Poczty Polskiej, zlecił dyspozycję Zagranicznego Transferu Gotówkowego RIA poprzez przekazanie danych nadawcy i odbiorcy oraz kwoty transferu. Dzięki błyskawicznej realizacji tej usługi (do 15 minut) przesłaną kwotę pieniędzy adresat na Ukrainie będzie mógł odebrać w wyznaczonych punktach obsługi RIA. Najniższa opłata za przekazanie pieniędzy na Ukrainę w ramach tej usługi to 20,00 zł dla kwoty przekazu do 400,00 zł.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 14 sierpień 2018 08:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe