Zaloguj się

Powstaje pierwszy z czterech nowych magazynów w Gdyni

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Realizując strategię rozwoju Portu Gdynia do roku 2030, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., 31 lipca br. podpisał umowę z firmą BUDIMEX S.A. na budowę pierwszego z czterech magazynów wysokiego składowania na terenie Portu Zachodniego.

    Nowy magazyn, o powierzchni użytkowej 11 000 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną i drogową, powstanie przy ulicy Logistycznej, a wartość kontraktu brutto to około 53 mln złotych. Planowany termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2019 r.

- Pierwszy z czterech magazyn o wysokości użytkowej 10,5 m, jest przeznaczony do składowania wysoko przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu - mówi Grzegorz Dyrmo wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

    Nowy magazyn zostanie podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe o powierzchni od 2500 do 4000 m kw. i będzie dostosowany do wymiarów regałów ramowych paletowych z zapewnieniem szerokości korytarza roboczego dla urządzeń transportowych - wózków podnośnikowych z wysuwanymi masztami. Konstrukcja dachowa zostanie odpowiednio przygotowana do budowy instalacji fotowoltaicznej na całej powierzchni dachu. Przy magazynie zlokalizowana będzie trzykondygnacyjna przybudówka biurowo-socjalna pełniąca rolę zaplecza dla pracowników obsługujących magazyn. Część techniczna magazynu zlokalizowana jest poza powierzchniami magazynowymi w formie przybudówki jednokondygnacyjnej przy magazynie, z niezależnym dostępem i dojazdem. Nowy magazyn zostanie objęty monitoringiem zewnętrznym oraz wewnętrznym.

Ostatnio zmieniany w piątek, 17 sierpień 2018 09:09
Zaloguj się by skomentować