Zaloguj się

Grupa Transporeon i TIM Consult łączą siły

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Grupa Transporeon połączyła się z TIM Consult, międzynarodową firmą consultingową działającą w obszarze logistyki. Połączenie umożliwi zaoferowanie klientom na całym świecie, opartej na chmurze platformy dla inteligentnej logistyki transportu oraz najlepszych, multimodalnych rozwiązań w zakresie zarządzania realizacją zamówień na przewozy. Wszystko to będzie połączone z doradztwem biznesowym z zapleczem ogromnej wiedzy na temat dynamiki rynku transportowego w czasie rzeczywistym.

   Firma TIM Consult została założona w Niemczech w 1995 roku. Na całym świecie świadczy usługi doradcze w zakresie logistyki, market intelligence oraz procurement, we wszystkich branżach oraz rodzajach transportu.
   Dzięki poszerzeniu platformy Transporeon o portfolio TIM Consult, klienci będą mogli czerpać korzyści z nowych, wysokiej jakości rozwiązań w obszarze badań rynkowych, a także z usług doradczych oraz jeszcze szybszego dostępu do innowacyjnych aplikacji do analizy Big Data. Z kolei TIM Consult będzie mógł rozwinąć swoją działalność, zyskując dostęp do szerokiej bazy podmiotów działających na rynku logistycznym, połączonych ze sobą poprzez platformy Transporeon, Mercareon i Ticontract.

- Dziesiątki tysięcy zleceń transportowych są przydzielane każdego dnia za pośrednictwem naszych platform w chmurze, a każdego roku przeprowadzane są przetargi na przewozy o wartości około 10 miliardów euro. W tym obszarze wciąż widzimy jednak ogromny, niewykorzystany potencjał. Dzięki połączeniu z TIM Consult możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszy zakres usług consultingowych oraz bardziej kompleksowe rozwiązania, przy ich jednoczesnej, dalszej optymalizacji - mówi Martin Mack, CTO & Managing Partner w Grupie Transporeon.

- W ramach Transporeon, poszerzamy zasięg działalności i uzyskujemy dostęp do najwyższej klasy ekspertyzy z zakresu IT. Dzięki połączeniu naszych sił oraz know-how możemy zaoferować klientom na całym świecie szereg innowacyjnych usług i narzędzi - dodaje Björn Klippel, Managing Partner/CEO oraz założyciel TIM Consult GmbH.

   W wyniku połączenia obu firm, TIM Consult będzie w 100% należał do Grupy Transporeon. Jednak biura spółki w Mannheim (Niemcy) oraz w Nowym Jorku będą nadal prowadzić niezależną działalność, podobnie jak jednostki biznesowe "Warehousing and Intra-Logistics" oraz "Waste Management", które realizują swoje strategie rozwoju w ramach wyspecjalizowanych zespołów. Björn Klippel został akcjonariuszem Grupy Transporeon, pozostając jednocześnie na stanowisku dyrektora zarządzającego TIM Consult. Natomiast Oliver Kahrs, związany z Transporeon od 2008 roku i pełniący funkcję dyrektora strategicznego, został mianowany dodatkowym dyrektorem zarządzającym TIM Consult. Wspólnie będą odpowiadali za rozwój oraz innowacje.

   Transporeon to oparta na chmurze platforma logistyczna, umożliwiająca współpracę z globalną siecią podwykonawców w zakresie logistyki. Tworzy ona cyfrowe połączenie pomiędzy załadowcami i ich partnerami logistycznymi oraz wspiera przejrzyste i korzystniejsze cenowo przepływy materiałowe na całym świecie. Poprzez cyfryzację całego logistycznego łańcucha dostaw, umożliwia również sprawną komunikację i współpracę międzynarodowej wspólnoty usługodawców w zakresie załadunku i logistyki.
   Firma łączy globalną sieć ponad 1000 nadawców (producentów, dostawców i detalistów), 65 000 przewoźników (dostawców usług logistycznych i transportowych, 3PL, spedytorów, brokerów i kierowców) oraz ponad 100 000 użytkowników w ponad 100 krajach za pośrednictwem szeregu rozwiązań software-as-a-service dostępnych w 24 wersjach językowych.
   Unikatowe na rynku rozwiązania Grupy Transporeon obejmują konsultacje, doradztwo i całokształt wsparcia z wielojęzyczną obsługą klienta w 24 różnych językach. Zapewnia to dopasowanie do indywidualnych potrzeb każdej organizacji, zwiększając wydajność nadawcy/przewoźnika, optymalizując jednocześnie marże przewoźnika i obniżając emisję CO2. Usługi transportowe posiadają certyfikat ISO. Siedziba główna Grupy mieści się w Ulm, w Niemczech, a Transporeon Spółka - w Krakowie.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 03 wrzesień 2018 14:10
Zaloguj się by skomentować