Zaloguj się

Program Top Young 100 na półmetku

Zbliża się półmetek programu Top Young 100 zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów i skierowanego do najlepszych studentów logistyki w Polsce.

W czerwcu wystartowały pierwsze prace nad realnymi problemami biznesowymi zaproponowanymi przez przedsiębiorstwa będące partnerami projektu. Zagadnienia transportowe, magazynowe, statystyczne - każdy z uczestników miał szansę wybrać jeden z trzydziestu tematów, z którym chciałby się zmierzyć. Wśród nich były takie jak: Możliwość wykorzystania AGV (Automated Guided Vehicles) w procesie pickingu towarów w dużym centrum dystrybucyjnym, Warunki realizacji inwentaryzacji towarów z wykorzystaniem dronów, Poprawa jakości wydawanych przesyłek - rozwiązania na etapie procesu pickingu oraz Doświadczalne sprawdzanie, który model prognozowania najlepiej opisuje wysyłki wybranych grup produktowych.


 - Projekt zaczęliśmy realizować z początkiem lipca. Aby zrozumieć konkretne potrzeby przedsiębiorstwa oraz zadania do wykonania zorganizowaliśmy spotkanie, na którym ustaliliśmy szczegóły. Obecnie jesteśmy po wykonaniu pierwszych analiz i przygotowujemy się do drugiej części związanej z prognozowaniem dla konkretnych grup asortymentowych. Wszyscy członkowie grupy są niesamowicie zaangażowani, a współpraca układa się pomyślnie. Temat jest dosyć trudny i wymaga od nas dużo wkładu własnego, ale wierzę, że wiedza którą uzyskujemy podczas rozwiązywania realnych problemów biznesowych okaże się przydatna w przyszłości - mówi Daniel Tochwin, student Politechniki Białostockiej.


Nie wszystkie problemy zebrane dla studentów są stricte związane z logistyką, ale wymagają ponadprzeciętnej kreatywności. Jednym z takich przykładów jest temat: Ulepszenie istniejącego kursu online poprzez wprowadzenie innowacyjnych pomysłów i ich przetestowanie. W tym przypadku pięcioosobowy zespół musiał zmierzyć się ze znalezieniem pomysłów na rozwój kursów, nowe aplikacje oraz sposoby na dotarcie do nowych użytkowników. Zadanie, pomimo tego, że nie wiązało się ściśle z logistyką, wymagało ogromnej znajomości tej branży oraz kreatywności. Prace nad problemem zakończyły się w połowie lipca br. oraz zostały poddane ocenie partnera biznesowego zgłaszającego wyzwanie.

Kolejna runda wyzwań biznesowych jest już przygotowana dla nowo sformułowanych grup projektowych na początek października.

Więcej o programie Top Young 100 na stronie projektu.

Ostatnio zmieniany w czwartek, 20 wrzesień 2018 14:48
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe