Zaloguj się

Kuehne + Nagel wzmacnia swoją pozycję w Indonezji dzięki strategicznemu przejęciu

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Kuehne + Nagel ogłasza przejęcie logistycznego operatora Wira Logistics, lidera firm logistycznych w Indonezji. To strategiczne przejęcie wzmocni krajową sieć magazynową oraz dystrybucyjną w Indonezji.

   - Indonezja jest prawdopodobnie najważniejszym rynkiem sprzedaży internetowej w Południowo-Wschodniej Azji, biorąc pod uwagę wielkość powstającej klasy średniej, która jednocześnie biegle porusza się w przestrzeni internetowej. Wraz z tym przejęciem możemy wdrożyć naszą globalną strategię dotyczącą eCommerce. Jednocześnie umożliwia nam ono zwiększenie znaczenia naszej logistyki kontraktowej w Azji oraz kontynuację budowy pozycji lidera w świadczeniu usług logistycznych. Zaciśnięta sieć krajowa zwiększy wartość naszej propozycji w ramach zapewniania w pełni zintegrowanych rozwiązań logistycznych typu end-to-end dla klientów na terenie całej Indonezji - powiedział Gianfranco Sgro, członek zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową.

   Rozwój możliwości Kuehne + Nagel w zakresie magazynowania i dystrybucji w Indonezji, gdzie importy i eksporty są równe blisko 300 miliardom USD rocznie jest strategicznym kierunkiem dla firmy. Szybko powiększająca się indonezyjska klasa średnia napędza zwiększoną siłę zakupową, jednocześnie sprawiając, że Indonezja staje się ważnym rynkiem konsumenckim dla wielu firm.

- Kuehne + Nagel pojawiło się na indonezyjskim rynku w 1992 roku. Na przestrzeni lat staliśmy się partnerem zarówno wielu międzynarodowych korporacji, jak i firm lokalnych. Te współprace są dowodem naszego doświadczenia i zrozumienia potrzeb klientów, bez względu na rozmiar ich firm. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym przejęciem i idącymi za nim nowymi możliwościami dla naszej firmy - powiedział Jens Drewes, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel Południowa Azja i Pacyfik.

- Firma Wira jest bardzo dumna z rozwoju naszej owocnej współpracy z Kuehne + Nagel. Nasi aktualni oraz przyszli klienci z pewnością skorzystają dzięki pozycji lidera rynku, którą posiada Kuehne + Nagel, jak i możliwościom i globalnemu doświadczeniu firmy - powiedział Ekahadi Djaja, przewodniczący Rady Nadzorczej, PT. Wira Logistics.

Ostatnio zmieniany w środa, 10 październik 2018 15:18
Zaloguj się by skomentować