Zaloguj się

Wybierz innowacyjny projekt, zagłosuj w konkursie: Kod Innowacji GS1

Kod Innowacji to prestiżowe wyróżnienie przyznawane organizacjom, które wdrożyły światowe standardy GS1. W konkursie bierze udział 7 firm oraz 2 placówki medyczne, które zaimplementowały globalne rozwiązania. Od wczoraj internauci mogą oddać swój głos na najlepsze wdrożenie.

Do rywalizacji zgłosiły się dwie sieci handlowe Carrefour Polska z projektem Globalnej Sieci Synchronizacji Danych (GDSN) oraz Makro Cash and Carry z wdrożeniem Elektronicznej Wymiany Dokumentów (EDI). Branżę e-commerce reprezentują dwie platformy zakupowe online – EMPIK i Carrefour Polska, które skutecznie wdrożyły numer GTIN (kod EAN) do jednoznacznej identyfikacji swoich produktów oraz firma IAI, twórca oprogramowania dla sklepów internetowych, który wdrożył standard GS1 SmartSearch, poprawiający widoczność produktów w internecie. W branży TSL dominuje Grupa Raben reprezentowana przez dwie polskie spółki Raben Logistics Polska oraz Fresh Logistics, obie korzystające ze standardowych komunikatów GS1 XML, ułatwiających przepływ informacji między operatorem logistycznym a klientem i jego odbiorcą. Na uwagę zasługują również wdrożenia w placówkach ochrony zdrowia, których celem jest usprawnienie procesów szpitalnych, minimalizacja błędów oraz ograniczenie czasu spędzonego przez personel medyczny na czynnościach administracyjnych. Rozwiązania GS1 w tym obszarze wdrożył Szpital Wojewódzki w Poznaniu oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku.

Oprócz głosowania internautów, które potrwa do 14 listopada i wyłoni najlepsze wdrożenie niezależne od branży,  jury przyzna nagrodę w 4 kategoriach:

- retail,
- TSL,
- e-commerce,
- ochrona zdrowia.


Nagrody zostaną wręczone podczas konferencji Kod Innowacji, która odbędzie się 15 listopada w hotelu Sound Garden. Zachęcamy do głosowania: www.kodinnowacji.pl

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 22 październik 2018 06:52
Zaloguj się by skomentować