Zaloguj się

AMICA z dwiema prestiżowymi nagrodami za inteligentny rozwój

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A. otrzymuje nagrodę. Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A. otrzymuje nagrodę.

Amica zdobyła Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w dwóch kategoriach: Innowacje w Przemyśle 4.0 oraz Prezes wizjoner. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 19 października br., podczas Gali Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która była częścią Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018.

   Amica S.A. została wyróżniona w kategorii Innowacje w Przemyśle 4.0 za realizację projektów "Budowa Automatycznego Magazynu Wysokiego Składowania" oraz "Rozbudowa mocy produkcyjnych i modernizacja technologii Fabryki Kuchni". Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A., zdobył tytuł Prezesa Wizjonera za innowacyjne podejście do zarządzania w sprawach operacyjnych i logistycznych, przekładające się na wzrost produkcji i rozwój organizacyjny firmy.
   Obie Polskie Nagrody Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak, wręczono 19 października podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Rycerskiej Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Na uroczystości obecna była patronka Nagrody, a także minister inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński.

- Docenienie naszej firmy za inteligentny rozwój jest wielkim i ważnym wyróżnieniem dla całego mojego zespołu, który pracuje nad ciągłym rozwojem technologicznym produkcji, nad innowacjami - powiedział w jednym z wywiadów Marcin Bilik, wiceprezes Amica S.A. - Jako producent sprzętu AGD, który sprzedaje w 60 krajach na świecie i eksportuje 70 procent polskiej produkcji, musimy być innowacyjni technologicznie i produktowo, podejmować wyzwania związane z Industry 4.0. Bez tego, przy konkurencji jaka cechuje naszą branżę, nie mielibyśmy żadnych szans. Jesteśmy polską firmą, wizję rozwoju tworzymy z polskimi inżynierami, myśląc przy tym zawsze kilka lat do przodu. Dla mnie warunkiem realizowania wizji jest to, by wyzwalać w ludziach odwagę i przekonanie, że mogą coś zmieniać, nawet na pewnym poziomie ryzyka. Po latach, prowadzenie takiego zespołu daje mi wielką satysfakcję. Swoje sukcesy zawdzięczamy naszemu prezesowi, panu Jackowi Rutkowskiemu, który wierzy w nas, wierzy w polską myśl techniczną.

   Inicjatorem i organizatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym - Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju przy Politechnice Śląskiej.
   Od 2016 roku laureatami nagrody zostają organizacje, które w swojej działalności wykazują się ukierunkowaniem na przyszłość. Wszystkie projekty, inwestycje i przedsięwzięcia realizowane przez laureatów charakteryzują się innowacyjnością i są najlepszymi przykładami zrównoważonego i inteligentnego rozwoju.
   Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP przyznawana jest po raz trzeci. Szczegółowe informacje na temat nagrody oraz Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018 znajdują się na stronie irforum.pl.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 23 październik 2018 15:10
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe