Zaloguj się

Bezpieczeństwo w DHL Express - standard TAPA "A"

Międzynarodowy terminal lotniczy DHL Express w Warszawie otrzymał najwyższy poziom certyfikacji TAPA (Transported Assets Protection Association), czyli stowarzyszenia zrzeszającego firmy logistyczne przewożące towary wartościowe.

   DHL Express Poland, dbając o najwyższy standard jakości usług, przywiązuje szczególną uwagę do zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Pod koniec września terminal DHL Express w Warszawie uzyskał certyfikat bezpieczeństwa TAPA "A" - najwyższy poziom certyfikacji. Jest on pierwszym obiektem DHL Express w Polsce, który otrzymał ten certyfikat i zarazem jedynym w branży na terenie całego kraju. W trakcie audytu potwierdzono spełnienie wymagań w zakresie infrastruktury, technicznych systemów zabezpieczeń oraz obowiązkowych procedur zarządzania terminalem w zakresie bezpieczeństwa.

- Wysoki poziom bezpieczeństwa naszych obiektów, takich jak ten w Warszawie, jest szczególnie istotny ze względu na specyfikę obsługiwanych przez nas przesyłek. Wielu naszych klientów nadaje przesyłki wartościowe, w tym również towary łatwo zbywalne, jak na przykład elektronika użytkowa - zaznacza Piotr Kozak, Country Security Manager w DHL Express. - W obiekcie przeprowadzamy też między innymi kontrolę bezpieczeństwa przesyłek przeznaczonych do transportu lotniczego. Certyfikat TAPA "A" podkreśla fakt, jak dużą wagę przywiązuje się w DHL Express nie tylko do fizycznego zabezpieczenia obiektu, ale również do odpowiedniego szkolenia naszych pracowników i podwykonawców. Każdy członek personelu cyklicznie odbywa obowiązkowe szkolenia świadomościowe z zakresu bezpieczeństwa. Jest to niezwykle istotne w procesie zarządzania bezpieczeństwem w firmie takiej jak DHL Express.

   Terminal w Warszawie jest szóstym obiektem DHL Express Poland, który został objęty certyfikacją TAPA. Wcześniejsze - w Katowicach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie i Toruniu - otrzymały certyfikat na poziomie "C". Firma przygotowuje się do kolejnego audytu certyfikacyjnego na poziomie "A", tym razem w Gdańsku, gdzie w połowie października został otworzony kolejny nowoczesny terminal lotniczy DHL Express.

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 29 październik 2018 10:29
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe