Zaloguj się

Zobaczyć znaczy uwierzyć - budynek build-to-suit dla EYELEVEL

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Budynek szyty na miarę dla EYELEVEL w Prologis Park Prague-Airport jest przykładem tego, co można osiągnąć, gdy dwa zespoły projektantów, wykonawców, planistów i innowatorów pracują ramię w ramię.

Szansa
Spółka EYELEVEL, zajmująca się tworzeniem przedmiotów i przestrzeni, dzięki którym takie marki jak: Adidas, North Face, Calvin Klein czy Nike mogą wieść prym w tradycyjnej i internetowej sprzedaży, zleciła Prologis budowę obiektu typu build-to-suit w Prologis Park Prague-Airport. Projekt opierał się na współpracy, w ramach której doświadczenie w budowaniu wysokiej jakości, wydajnych i ekologicznych budynków, zostało połączone z kreatywnością i innowacyjnością specjalistów odpowiedzialnych za architekturę wnętrz po stronie klienta.

Wyzwanie
Zadaniem firmy Prologis było stworzenie EYELEVEL takiej przestrzeni do pracy, która umożliwiłaby sprawne i skuteczne prowadzenie działalności w zgodzie z ekologią, a jednocześnie stanowiłaby środowisko pozytywnie stymulujące jej pracowników, sprzyjające kreatywnemu myśleniu i czerpaniu przyjemności z wykonywanej pracy.

Rozwiązanie
Dzięki ścisłej współpracy Prologis i EYELEVEL, oddano do użytku 27 370 metrów kwadratowych powierzchni typu build-to-suit w nowym, akredytowanym przez BREEAM, budynku logistycznym klasy A wyróżniającym się najnowocześniejszymi rozwiązaniami w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Na fasadzie i dachach wzmocniono izolację, przewidziano również punkt ładowania dla pojazdów elektrycznych. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, zamontowano najnowsze energooszczędne oświetlenie LED z czujnikami ruchu. Obiekt wyposażony jest w system smart meteringu, dzięki któremu klienci mogą na bieżąco monitorować i analizować koszty zużycia mediów, a co za tym idzie zarządzać operacjami w skali mikro i minimalizować koszty. Zaawansowany system zarządzania wodą deszczową ogranicza do minimum zużycie wody w umywalkach i toaletach. Wewnątrz obiektu na powierzchni biurowej podłączono systemy ogrzewania oraz chłodzenia podłogowego, w tym wodną pompę ciepła. W budynku szytym na miarę dla EYELEVEL - firmy, która swój sukces opiera na kreatywności, nie mogło zabraknąć również strefy relaksu, w której pracownicy będą mogli się odprężyć, znaleźć inspiracje i wspólnie spędzić czas.
Ogromnym plusem jest również lokalizacja obiektu. Prologis Park Prague-Airport położony jest przy zjeździe nr 7 z autostrady D6, w odległości zaledwie 5 minut od portu lotniczego w Pradze, w pobliżu czeskiej stolicy, zapewniając tym samym łatwy dostęp do międzynarodowych klientów biznesowych, jak również do nowych, potencjalnych pracowników kreatywnych. Park ma doskonały dostęp do krajowych i międzynarodowych szlaków handlowych dzięki obwodnicy D0, która łączy się z autostradami D5 i D1 znajdującymi się w odległości odpowiednio 10 i 20 minut i zapewniającymi dogodne połączenia z innymi głównymi ośrodkami konsumpcji w Czechach.

Wnioski
W poszukiwaniu inspiracji i nowych pomysłów, Prologis czerpie zarówno z wiedzy swoich klientów, inwestorów oraz przedstawicieli innych branż, jak i z doświadczenia i innowacyjnych rozwiązań własnych specjalistów. Budynek dla EYELEVEL jest przykładem tego, co można osiągnąć, gdy dwa zespoły projektantów, wykonawców, planistów i innowatorów pracują ramię w ramię.

Ostatnio zmieniany w piątek, 07 grudzień 2018 14:08
Zaloguj się by skomentować