Zaloguj się

Popyt napędza rozwój - w Prologis Park Brno powstaje drugi budynek

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

W odpowiedzi na wysoki popyt na powierzchnię logistyczną w czeskim Prologis Park Brno, Prologis rozpoczął budowę drugiego obiektu spekulacyjnego w tej lokalizacji.

Nowy wysokiej jakości obiekt logistyczny, którego budowa ma zostać ukończona w drugim kwartale 2019 r., o powierzchni 39 800 m, został zaprojektowany w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W projekcie przewidziano możliwość wydzielenia mniejszych modułów o minimalnej powierzchni 3 500 m kw. Podobnie jak wszystkie nowe budynki Prologis, inwestycja zostanie poddana akredytacji BREEAM.
W październiku Prologis zakończył budowę pierwszego obiektu w tym brneńskim parku logistycznym i obecnie budynek jest już w 70 procentach wynajęty. Docelowo Prologis Park Brno będzie się składał z trzech budynków o łącznej powierzchni 90 000 m kw.

- W ciągu ostatnich dwóch lat stawki czynszu w tak cenionych lokalizacjach znacznie wzrosły. Wynika to przede wszystkim z ograniczonych możliwości rozwoju, niskiego poziomu pustostanów i rosnących kosztów budowy - są to tendencje wspólne dla najbardziej atrakcyjnych światowych rynków - powiedział Martin Balaz, vice president, leasing and development, Prologis na Czechy i Słowację. - Szybkie rozpoczęcie budowy drugiego obiektu spekulacyjnego to efekt rosnącego zainteresowania wysokiej jakości powierzchnią magazynową w tym regionie. Duże znaczenie mają również zaangażowanie, profesjonalne wsparcie i kompleksowa obsługa klientów przez Prologis.

Brno to dla Prologis jedna z kluczowych lokalizacji wyróżniających się bliskością dużych skupisk ludności i głównych międzynarodowych tras transportowych. Dzięki położeniu bezpośrednio przy autostradzie D52, łączącej Brno z Wiedniem, park stanowi idealne centrum dystrybucji dla krajowych i międzynarodowych dostawców usług logistycznych oraz producentów przemysłu lekkiego, którzy potrzebują łatwego dostępu do rynków na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech i w Polsce.
Z portfolio ponad 1 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą budynków dystrybucyjnych w Czechach (stan na 30 września 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w czwartek, 13 grudzień 2018 09:17
Zaloguj się by skomentować