Zaloguj się

Standardy GS1 w wojsku

30 listopada 2018 roku z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej szef Zarządu Logistyki P4 płk dr inż. Robert Woźniak podpisał umowę z GS1 Polska - krajową organizacją globalnego Systemu GS1. Podpisana umowa umożliwi kontynuowanie uczestnictwa jednostek organizacyjnych resortu obrony narodowej w Systemie GS1 w zakresie stosowania nowoczesnych rozwiązań dla logistyki Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


Rozwój wykorzystania standardów GS1 w branży wojskowej to jedno z kluczowych zadań dla organizacji GS1 na najbliższe lata.

Standardy GS1 wykorzystywane są w wojsku i u dostawców podczas:

- przyjmowania materiałów i towarów z automatyczną kontrolą dostaw,
- ewidencjonowania obrotów z automatyczną aktualizacją stanów magazynowych,
- składowania i przemieszczania materiałów i towarów z automatyczną rejestracją ich lokalizacji (skąd, dokąd i gdzie),
- kompletacji wydań z ich automatyczną kontrolą,
- przeprowadzania inwentaryzacji i śledzenia dostaw – traceability.

- Zastosowanie automatycznej identyfikacji w oparciu o kody kreskowe jako narzędzia komunikacji w łańcuchu dostaw jest przykładem technologii, która może być skutecznie wykorzystywana zarówno w logistyce cywilnej jak i wojskowej. Ze względu na wielobranżowość dostaw do wojska, najpierw NATO, a następnie również Siły Zbrojne RP uznały, że warto skorzystać z bogatych doświadczeń i wykorzystać synergię w dostawach do wojska. Sprawna identyfikacja produktu ma kluczowe znaczenie w każdej branży, a większość dostawców wojska ma także odbiorców cywilnych. Stosowanie sprawdzonych standardów w wojsku wspiera bezpieczeństwo narodowe, więc staje się priorytetem – podkreśla Aleksander Niemczyk, Prezes GS1 Polska.

Ostatnio zmieniany w piątek, 14 grudzień 2018 09:54
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe