Zaloguj się

120 000 pojazdów MAN z Niepołomic

Uroczyste przekazanie pojazdu nr 120 000 wyprodukowanego w Niepołomicach: od lewej Jacek Stelmach, kierownik działu sprzedaży pojazdów specjalnych, Heiko Kayser, dyrektor zarządzający fabryki MAN Trucks w Niepołomicach, Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Mirosław Stolarczyk, Józef Zembrowski, przedstawiciel handlowy oraz Bernard Wieruszewski dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek w MAN Truck & Bus Polska. Uroczyste przekazanie pojazdu nr 120 000 wyprodukowanego w Niepołomicach: od lewej Jacek Stelmach, kierownik działu sprzedaży pojazdów specjalnych, Heiko Kayser, dyrektor zarządzający fabryki MAN Trucks w Niepołomicach, Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Mirosław Stolarczyk, Józef Zembrowski, przedstawiciel handlowy oraz Bernard Wieruszewski dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek w MAN Truck & Bus Polska.

3 grudnia 2018 r. w fabryce pojazdów ciężarowych MAN Trucks w Niepołomicach z linii produkcyjnej zjechała ciężarówka o numerze 120 000. Było to podwozie MAN TGS 33.460 6x6 BB przeznaczone pod zabudowę ciężkiego pojazdu ratowniczo - gaśniczego. Pojazd został zamówiony przez firmę Stolarczyk Technologia Pożarnicza, dostarczającą od ponad 25 lat swoje produkty dla jednostek ochrony przeciwpożarowej i służb mundurowych na wielu kontynentach.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska - prezes zarządu Marc Martinez, dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek Bernard Wieruszewski, dyrektor fabryki MAN Trucks w Niepołomicach - Heiko Kayser oraz Mirosław Stolarczyk, zamawiający pojazd. Producent zabudów ratowniczo-gaśniczych współpracuje z firmą MAN od 2001 roku. W tym czasie odebrał ponad 1500 podwozi z logo MAN. Prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska, Marc Martinez wyraził uznanie dla tej długofalowej, stabilnej współpracy między firmami.

- Wybierając produkty marki MAN, które produkowane są w Niepołomicach, klienci wspierają rodzimą gospodarkę i pośrednio wpływają na zwiększenie zatrudnienia w Polsce. To bardzo ważne, staramy się podkreślać ten fakt szczególnie w negocjacjach z nowymi klientami - powiedział Marc Martinez.

Dla fabryki w Niepołomicach to kolejne ważne wydarzenie podsumowujące wyjątkowy rok pracy. Zakład wyprodukował w 2018 roku ponad 20 000 pojazdów ciężarowych. Podwojenie produkcji w stosunku do roku ubiegłego wiąże się również ze zwiększeniem zatrudnienia do poziomu około 750 pracowników i uruchomieniu drugiej zmiany. W listopadzie br. spółka MAN Trucks otrzymała prestiżowy tytuł „Fabryka roku”, zajmując pierwsze miejsce w kategorii „Doskonała produkcja seryjna”.
To jeden z najtrudniejszych konkursów, w którym mogą zmierzyć się przedsiębiorstwa produkcyjne w Niemczech. Po przyznaniu nagrody specjalnej dla zakładu w Monachium w roku 2016, MAN po raz kolejny odniósł zwycięstwo.
Jury, składające się z ekspertów czasopisma „Produkcja” oraz firmy doradczej AT Kearney, doceniło przede wszystkim efektywność procesów produkcyjnych, wywodzących się z kultury ciągłego ulepszania, jak i doskonale zaplanowaną linię montażową, która pomimo wysokiej wariantywności pojazdów oraz różnorodności zakresu prac nad nimi, działa niezwykle wydajnie. Uwagę zwróciło również optymalne zaopatrzenie linii produkcyjnej w komponenty, poprzez przechowywanie części na dokach, znajdujących się w bezpośrednim położeniu od zakładu.

- To zwycięstwo jest nagrodą za codzienną, wyjątkową pracę naszych pracowników. Pokazaliśmy, że potrafimy reagować elastycznie na nowe sytuacje i wyzwania, ale także - mimo rosnącego wolumenu - dostarczać produkt najwyższej jakości. To rozumiem poprzez sformułowanie „Doskonała produkcja seryjna” - powiedział dyrektor zakładu, Heiko Kayser.

Oficjalne rozdanie nagród odbędzie się 21 marca 2019r. podczas Kongresu w Ludwigsburgu. Na początku grudnia 2018 zakład otrzymał również nagrodę Państwowej inspekcji Pracy w ogólnopolskim konkursie „Pracodawca-Organizator pracy bezpiecznej”. Przyznając nagrodę kapituła konkursu oraz inspektorzy pracy wizytujący zakład, podkreślali w szczególności: Ograniczenie poziomu hałasu, profilaktykę prozdrowotną, ergonomiczne rozwiązania na stanowiskach pracy, nadzór i utrzymanie maszyn oraz urządzeń, jak również nowoczesne rozwiązania IT wspierające BHP. W otwartej 11 lat temu, w październiku 2007 roku, fabryce w Niepołomicach powstają pojazdy klasy ciężkiej TGX i TGS. Trafiają na rynki całej Europy, a serie TGX WW i TGS WW również poza jej granice. W minionych 10 latach zakład przeszedł zaledwie kilka zmian organizacyjnych i nadal jest jedną z najnowocześniejszych w Europie montowni pojazdów ciężarowych. Świadczy to o doskonałym zaplanowaniu produkcji oraz znakomitej organizacji pracy.
MAN Trucks jest zdobywca wielu nagród i certyfikatów takich jak Top Employers 2012/2013, OHSAS 18001 - 2007, EMAS ISO9001:2008, ISO14001: 2004, EMAS, pierwsze miejsce w rankingu firm odpowiedzialnych społecznie w Małopolsce (mały ranking Dziennika Gazety Prawnej), trzecie miejsce w rankingu Filary Polskiej Gospodarki organizowanym przez Puls Biznesu.

Ostatnio zmieniany w środa, 02 styczeń 2019 09:29
Zaloguj się by skomentować