Zaloguj się

Nowa aplikacja dla kierowców

Aplikacje mobilne dla kierowców z każdym rokiem są coraz ciekawsze i przede wszystkim - coraz bardziej użyteczne. tuTankuj to najnowsza propozycja dla podróżujących samochodami, dla których w dobie rosnących cen paliw, istotną kwestią są koszty tankowania auta.

Rosnące ceny paliwa mogą skutecznie uprzykrzyć życie i utrudnić planowanie innych wydatków. W ich optymalizacji może pomóc aplikacja tuTankuj, która wskaże kierowcom gdzie w danym rejonie zatankować najtaniej i zaoszczędzić kilka złotych na każdym napełnianiu baku. Wystarczy zainstalować ją w swoim smartfonie z systemem Android, żeby wyszukać tanie stacje paliw. Aplikacja została stworzona tak, aby maksymalnie skrócić czas wyszukiwania informacji.

Ile można zaoszczędzić?
Wydatki mogą być mniejsze o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt groszy na litrze paliwa. Przykładowo, według danych zebranych na początku tego tygodnia przez użytkowników tuTankuj, średnio za tankowanie benzyny bezołowiowej 95 w Rzeszowie kierowcy zapłacą 4,66 PLN. Z pomocą aplikacji można jednak szybko wyszukać stacje, gdzie paliwo jest ponad 20 groszy tańsze i kosztuje mniej niż 4,50 PLN/l. Przy zakupie 30 litrów w kieszeni kierowcy zostaje w tym wypadku 6 złotych.

Jak to działa?
tuTankuj to aplikacja oparta na elemencie społecznościowym - tworzona dla kierowców przez kierowców, bowiem to oni aktualizują ceny paliw, a najaktywniejsi mają szansę na nagrody. Po włączeniu GPS na ekranie aplikacji zobaczymy listę stacji w wybranej przez użytkownika odległości z cenami interesującego go gatunku paliw, np. 95-oktanowej benzyny. Po wybraniu konkretnej lokalizacji, użytkownik może zaktualizować informację o cenach na danej stacji.
Kierowcy z pomocą aplikacji mogą też zaplanować trasę do wybranej stacji. To jednak nie wszystko, aplikacja podpowie, za pomocą alertów, kiedy wybrać optymalny moment na tankowanie. W każdej chwili można też zajrzeć na stronę główną tuTankuj i sprawdzić w barometrze cenowym, czy w najbliższych dniach paliwa będą tanieć czy drożeć. Merytoryczne wsparcie aplikacji udziela portal e-petrol.pl, którego analitycy już od 15 lat przygotowują prognozy dotyczące cen paliw na stacjach w Polsce.
Aplikacja jest dostępna do pobrania ze sklepu Google Play.

Ostatnio zmieniany w środa, 09 styczeń 2019 11:07
Zaloguj się by skomentować