Zaloguj się

DHL Express z nowym CEO

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka
John Pearson John Pearson

Z dniem 1 stycznia 2019 roku funkcję prezesa firmy objął John Pearson. Zastąpił dotychczasowego CEO DHL Express, Kena Allena. Poprzednio John Pearson z sukcesami pełnił funkcję CEO DHL Express Europe.

Nowy prezes DHL Express, John Pearson, spodziewa się dalszych pozytywnych zmian zarówno na globalnym rynku przesyłek ekspresowych, jak i w samej firmie. Wszystko dzięki dynamicznie rozwijającemu się transgranicznemu handlowi elektronicznemu, cyfryzacji i ugruntowanej pozycji firmy w wielu różnych branżach przemysłu. John Pearson, który objął swoje stanowisko z początkiem bieżącego roku, był jedną z kluczowych postaci dla rozwoju DHL Express w ostatniej dekadzie. Ken Allen, który do tej pory pełnił funkcję prezesa, został dyrektorem generalnym nowo utworzonej dywizji DHL eCommerce Solutions.
Celem DHL Express jest wspieranie w nadchodzących latach międzynarodowego handlu, dzięki sieci w 220 krajach, na których terenie operuje firma. W wyniku rozwoju e-commerce, rynki w Europie, Stanach Zjednoczonych oraz Azji odnotowują stały wzrost gospodarczy i wykazują znaczący potencjał w sektorze konsumenckich wysyłek międzynarodowych. Ponadto nadal stanowią one podstawę dla usług logistycznych opartych na usługach B2B dla takich sektorów przemysłu jak motoryzacja, ochrona zdrowia, bankowość, handel detaliczny czy technologie.

- DHL Express odnosi ogromne sukcesy już od 10 lat, a coroczny wzrost firmy przyczynił się do wkładu finansowego całej grupy DHL w najwyższym stopniu. Rozwój ten był w dużej mierze spowodowany intensywną pracą na rzecz jakości, bezkompromisowym zaangażowaniem 100 tys. naszych pracowników na całym świecie oraz bardzo mocno skoncentrowaną na kliencie kulturą pracy - zapewnia John Pearson. - Modernizujemy regionalną i interkontynentalną flotę lotniczą, nadal będziemy inwestować też w międzynarodową infrastrukturę i innowacyjne technologie. Jednocześnie mamy zamiar w dalszym ciągu dostosowywać procesy związane z obsługą przesyłek do potrzeb naszych klientów. Naszym celem jest utrzymanie ich stałego zadowolenia i najwyższego poziomu naszych usług.

Ostatnio zmieniany w wtorek, 15 styczeń 2019 08:40
Zaloguj się by skomentować
Strony internetowe