Zaloguj się

Prologis odpowiada na wysoki popyt na Słowacji i oddaje dwa magazyny do użytku

  •  IW
  • Kategoria: Logistyka

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych ukończył budowy dwóch nowych obiektów spekulacyjnych o łącznej powierzchni 25 300 m kw. na terenie cieszącego się dużym zainteresowaniem Prologis Park Bratislava.

Inwestycje obejmują: 9 800 m kw. w budynku 14, z których 2 700 m kw. wynajęto już firmie Electronic Star, zajmującej się handlem detalicznym online, a 2 900 m kw. - Blitshtein Trading, dystrybutorowi żywności działającemu na głównych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz 15 500 m kw. w budynku 20.
W obu nowych budynkach wdrożono ponadstandardowe rozwiązania opracowane w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Budynek 14 to pierwszy magazyn Prologis w Europie Środkowo-Wschodniej, w którym na części dachu zamontowano panele słoneczne. Jest to jedna z globalnych inicjatyw firmy w zakresie ESG (Enviromental, Sustainability, Governance), dzięki którym zdolność produkcji energii słonecznej w portfolio Prologis na świecie osiągnęła dotychczas moc 175 megawatów. Budynek 20 to z kolei pierwszy obiekt w parku o wysokości 12 metrów w świetle. Oba budynki wyposażone są w standardowe oświetlenie LED, które zainstalowano na 74 procentach powierzchni w parku, a także w system smart-meteringu, wspierany przez profesjonalny zespół zarządców Prologis, którzy są do dyspozycji klientów 24 godziny na dobę.
Po ukończeniu budowy dwóch nowych obiektów logistycznych, całkowita powierzchnia Prologis Park Bratislava to ponad 386 000 m kw. z potencjałem rozbudowy o kolejne 58 000 m kw.

- W Prologis ściśle monitorujemy rynek. Przy rosnących stawkach czynszów i wysokim popycie dostarczamy najnowocześniejsze powierzchnie logistyczne w najbardziej pożądanych lokalizacjach, takich jak Prologis Park Bratislava - nasz największy park w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co więcej, korzystna lokalizacja parku czyni z niego idealne centrum dystrybucji zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych firm logistycznych - zapewnił Martin Stratov, director, development and leasing, Prologis na Słowację.

Prologis Park Bratislava leży 24 kilometry na wschód od centrum Bratysławy, w odległości 2 kilometrów od miasta Senec i 16 kilometrów od międzynarodowego lotniska. Z portfolio operacyjnym 4,5 miliona m kw. powierzchni logistycznych i przemysłowych, Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na dzień 30 września 2018 r.).

Ostatnio zmieniany w wtorek, 22 styczeń 2019 15:41
Zaloguj się by skomentować